ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 [телефон приховано] inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"08" вересня 2026 р. Справа№ 910/3232/25 (910/5734/25)
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Остапенка О.М.
суддів: Іванова В.П.
Євсікова О.О.
розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року
у справі №910/3232/25(910/5734/25) (суддя Івченко А.М.)
за позовом Приватного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Сатер"
до 1.Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія
"Бізнес партнер"
2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Делина"
про визнання правочинів недійсними та витребування майна
в межах справи №910/3232/25
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року у справі №910/3232/25(910/5734/25) у задоволенні заяви ОСОБА_1 про залучення до участі у справі в якості третьої особи відмовлено, у задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 про перехід до підготовчого провадження відмовлено та закрито провадження у справі №910/3232/25(910/5734/25).
Не погоджуючись із зазначеною ухвалою місцевого господарського суду, ОСОБА_1 звернувся до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року у справі №910/3232/25(910/5734/25) та направити справу до Господарського суду міста Києва для продовження розгляду зі стадії підготовчого провадження та вирішити питання про залучення ОСОБА_1 до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Витягом з протоколу автоматичного визначення складу колегії суддів від 18.08.2026 року апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя Остапенко О.М., судді: Іванов В.П., Євсіков О.О.
Ухвалою суду від 24.08.2026 року відкладено вирішення питання про відкриття чи відмову у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року у справі №910/3232/25(910/5734/25), повернення даної апеляційної скарги або залишення її без руху до надходження матеріалів справи до Північного апеляційного господарського суду та витребувано у Господарського суду міста Києва матеріали справи №910/3232/25(910/5734/25).
03.09.2026 року супровідним листом Господарського суду міста Києва №910/3232/25(910/9428/25)/5453/26 від 02.09.2026 року витребувані матеріали даної справи надійшли до Північного апеляційного господарського суду.
Розглянувши апеляційну скаргу та додані до неї документи, апеляційний суд дійшов висновку, що вона має бути залишена без руху з огляду на наступне.
Згідно ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст оскаржуваної ухвали складено 03.08.2026 року, відтак останнім днем подання апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року є 13.08.2026 року.
Проте, скаржник звернувся до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на вищевказану ухвалу місцевого господарського суду 14.08.2026 року (згідно штампу відділення поштового зв`язку на конверті), тобто з пропуском десятиденного процесуального строку на її апеляційне оскарження.
Твердження апелянта в апеляційній скарзі про те, що останнім не пропущено строк на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції, оскільки короткий та повний тексти ухвали Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року у справі №910/3232/25(910/5734/25) зареєстровано в Єдиному державному реєстрі судових рішень 03.08.2026 та забезпечено надання загального доступу до ухвали 04.08.2026, є безпідставним та таким, що ґрунтується на помилковому тлумаченні положень ГПК України.
Суд наголошує, що відповідно до ч. 2 ст. 256 ГПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зокрема, ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Як встановлено вище, скаржник звернувся до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на ухвалу місцевого господарського суду 14.08.2026, тобто поза межами строку на апеляційне оскарження, однак ані в прохальній частині скарги, ані окремо від неї останній не порушував питання щодо відновлення пропущеного строку для подання апеляційної скарги на зазначене рішення суду першої інстанції.
Слід зазначити, що в силу ч. 1 ст. 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними.
Таким чином, у суду апеляційної інстанції відсутні правові підстави для відновлення пропущеного процесуального строку на подання апеляційної скарги з власної ініціативи.
Згідно ч. 3 ст. 260 ГПК України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
За таких обставин, апеляційна скарга ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року у справі №910/3232/25 (910/5734/25) підлягає залишенню без руху у зв`язку з її поданням після закінчення строків, установлених статтею 256 ГПК України, та без клопотання про поновлення цих строків з визначенням строку для усунення недоліків апеляційної скарги.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 234, 255, 256, 258, 260 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд -
УХВАЛИВ:
1.Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року у справі №910/3232/25 (910/5734/25) залишити без руху.
2.Надати ОСОБА_1 строк не більше десяти днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених у мотивувальній частині ухвали.
3.Попередити скаржника про передбачені ч. 4 ст. 260 ГПК України наслідки невиконання вимог зазначеної ухвали суду у встановлений пунктом 2 її резолютивної частини строк.
4.Копію ухвали надіслати учасникам провадження у справі.
Головуючий суддя О.М. Остапенко
Судді В.П. Іванов
О.О. Євсіков