Судові рішення

Ухвала № 139550061 у справі № 910/3232/25 від 08.09.2026

Ухвала від 08.09.2026 у господарській справі № 910/3232/25 (категорія «Інші справи»). Суд: Північний апеляційний господарський суд, суддя Остапенко О.М.

Справа№ 910/3232/25 (у рішенні: 910/3232/25 (910/9428/25))
СудПівнічний апеляційний господарський суд
СуддяОстапенко О.М.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваГосподарське
КатегоріяІнші справи
Дата ухвалення08.09.2026
Надійшло до реєстру08.09.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/139550061

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 [телефон приховано] inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"08" вересня 2026 р. Справа№ 910/3232/25 (910/9428/25)

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Остапенка О.М.

суддів: Яценко О.В.

Демидової А.М.

розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року

у справі №910/3232/25(910/9428/25) (суддя Івченко А.М.)

за позовом Приватного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Сатер"

до 1. ОСОБА_2

2.Міністерства юстиції України

про визнання недійсними рішень органів управління акціонерного товариства та визнання недійсним наказу Міністерства юстиції України

в межах справи №910/3232/25

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року у справі №910/3232/25(910/9428/25) у задоволенні заяви ОСОБА_1 про залучення до участі у справі в якості третьої особи відмовлено, у задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 про перехід до підготовчого провадження відмовлено та закрито провадження у справі №910/3232/25(910/9428/25).

Не погоджуючись із зазначеною ухвалою місцевого господарського суду, ОСОБА_1 звернувся до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року у справі №910/3232/25(910/9428/25) та направити справу до Господарського суду міста Києва для продовження розгляду зі стадії підготовчого провадження та вирішити питання про залучення ОСОБА_1 до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.

Витягом з протоколу автоматичного визначення складу колегії суддів від 18.08.2026 року апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя Остапенко О.М., судді: Яценко О.В., Демидова А.М.

Ухвалою суду від 24.08.2026 року відкладено вирішення питання про відкриття чи відмову у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року у справі №910/3232/25(910/9428/25), повернення даної апеляційної скарги або залишення її без руху до надходження матеріалів справи до Північного апеляційного господарського суду та витребувано у Господарського суду міста Києва матеріали справи №910/3232/25(910/9428/25).

03.09.2026 року супровідним листом Господарського суду міста Києва №910/3232/25(910/9428/25)/5453/26 від 02.09.2026 року витребувані матеріали даної справи надійшли до Північного апеляційного господарського суду.

Розглянувши апеляційну скаргу та додані до неї документи, апеляційний суд дійшов висновку, що вона має бути залишена без руху з огляду на наступне.

Згідно ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст оскаржуваної ухвали складено 03.08.2026 року, відтак останнім днем подання апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року є 13.08.2026 року.

Проте, скаржник звернувся до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на вищевказану ухвалу місцевого господарського суду 14.08.2026 (згідно штампу відділення поштового зв`язку на конверті), тобто з пропуском десятиденного процесуального строку на її апеляційне оскарження.

Твердження апелянта в апеляційній скарзі про те, що останнім не пропущено строк на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції, оскільки короткий та повний тексти ухвали Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 у справі №910/3232/25(910/9428/25) зареєстровано в Єдиному державному реєстрі судових рішень 03.08.2026 та забезпечено надання загального доступу до ухвали 04.08.2026, є безпідставним та таким, що ґрунтується на помилковому тлумаченні положень ГПК України.

Суд наголошує, що відповідно до ч. 2 ст. 256 ГПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зокрема, ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Як встановлено вище, скаржник звернувся до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на ухвалу місцевого господарського суду 14.08.2026, тобто поза межами строку на апеляційне оскарження, однак ані в прохальній частині скарги, ані окремо від неї останній не порушував питання щодо відновлення пропущеного строку для подання апеляційної скарги на зазначене рішення суду першої інстанції.

Слід зазначити, що в силу ч. 1 ст. 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними.

Таким чином, у суду апеляційної інстанції відсутні правові підстави для відновлення пропущеного процесуального строку на подання апеляційної скарги з власної ініціативи.

Згідно ч. 3 ст. 260 ГПК України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

За таких обставин, апеляційна скарга ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року у справі №910/3232/25 (910/9428/25) підлягає залишенню без руху у зв`язку з її поданням після закінчення строків, установлених статтею 256 ГПК України, та без клопотання про поновлення цих строків з визначенням строку для усунення недоліків апеляційної скарги.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 234, 255, 256, 258, 260 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд -

УХВАЛИВ:

1.Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року у справі №910/3232/25 (910/9428/25) залишити без руху.

2.Надати ОСОБА_1 строк не більше десяти днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених у мотивувальній частині ухвали.

3.Попередити скаржника про передбачені ч. 4 ст. 260 ГПК України наслідки невиконання вимог зазначеної ухвали суду у встановлений пунктом 2 її резолютивної частини строк.

4.Копію ухвали надіслати учасникам провадження у справі.

Головуючий суддя О.М. Остапенко

Судді О.В. Яценко

А.М. Демидова

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
11.11.2026 Ухвала № 141388946 Північний апеляційний господарський суд
11.11.2026 Ухвала № 141388945 Північний апеляційний господарський суд
11.11.2026 Ухвала № 141388936 Північний апеляційний господарський суд
03.11.2026 Ухвала № 141183506 без тексту Північний апеляційний господарський суд
28.10.2026 Ухвала № 141103954 без тексту Господарський суд міста Києва
28.10.2026 Ухвала № 141103953 без тексту Господарський суд міста Києва
28.10.2026 Ухвала № 141103951 без тексту Господарський суд міста Києва
28.10.2026 Ухвала № 141103950 без тексту Господарський суд міста Києва
21.10.2026 Ухвала № 140951104 без тексту Господарський суд міста Києва
21.10.2026 Ухвала № 140951103 без тексту Господарський суд міста Києва
21.10.2026 Ухвала № 140789005 без тексту Північний апеляційний господарський суд
19.10.2026 Ухвала № 140912098 без тексту Господарський суд міста Києва
19.10.2026 Рішення № 140699277 Господарський суд міста Києва
15.10.2026 Ухвала № 140697931 Північний апеляційний господарський суд
15.10.2026 Ухвала № 140697928 Північний апеляційний господарський суд
12.10.2026 Ухвала № 140530712 Північний апеляційний господарський суд
12.10.2026 Ухвала № 140530710 Північний апеляційний господарський суд
06.10.2026 Ухвала № 140386152 Північний апеляційний господарський суд
05.10.2026 Ухвала № 140307001 Північний апеляційний господарський суд
30.09.2026 Ухвала № 140567871 Господарський суд міста Києва