Судові рішення

Ухвала № 139586591 у справі № 370/1817/26 від 03.09.2026

Ухвала від 03.09.2026 у цивільній справі № 370/1817/26 (категорія «Надання послуг»). Суд: Макарівський районний суд Київської області, суддя Бізяєва Н. О.

Справа№ 370/1817/26
СудМакарівський районний суд Київської області
СуддяБізяєва Н. О.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяНадання послуг
Дата ухвалення03.09.2026
Надійшло до реєстру09.09.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/139586591

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

"03" вересня 2026 р. Справа №370/1817/26

Провадження № 2/370/987/26

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.09.2026 рік с-ще Макарів

Суддя Макарівського районного суду Київської області Бізяєва Н.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Макарівське виробниче управління житлово-комунального господарства» Макарівської селищної ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг,

ВСТАНОВИВ:

До Макарівського районного суду Київської області надійшла позовна заява КП «Макарівське ВУЖКГ» Макарівської селищної ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг.

Ухвалою Макарівського районного суду Київської області від 10 липня 2026 року було відкрито провадження у вказаній справі.

24.08.2026 року через систему «Електронний суд» представником відповідача було направлено відзив на позовну заяву.

27.08.2026 року через систему «Електронний суд» від позивача КП «Макарівське ВУЖКГ» Макарівської селищної ради надійшли письмові заперечення на клопотання відповідача. Обґрунтовуючи свої заперечення, позивач вказує на те, що відповідачкою та її представником не було дотримано встановленого судом 15-денного процесуального строку, який закінчився 29.07.2026 року, а подання відзиву лише 24.08.2026 року свідчить про невиправдане затягування розгляду справи.

02 вересня 2026 року через систему «Електронний суд» від представника відповідача - Павленка Д.О. надійшла заява про поновлення пропущеного процесуального строку для подання відзиву на позовну заяву. Обґрунтовуючи поважність причин пропуску строку, заявник вказує на відсутність у відповідачки реального доступу до системи «Електронний суд» через відсутність файлового КЕП. Крім того, представник зазначає про різке загострення у відповідачки з 04.07.2026 року хронічного захворювання - остеохондрозу попереково-крижового відділу хребта, що підтверджується медичною документацією. Також посилається на безпековий фактор, пов`язаний із триваючими військовими діями та щоденними тривалими повітряними тривогами у м. Києві за місцем діяльності представника, що об`єктивно перешкоджало своєчасному виконанню процесуальних дій.

Також, 02 вересня 2026 року представником відповідача через систему «Електронний суд» було подано клопотання про долучення до матеріалів справи додаткових доказів на підтвердження обставин, викладених у клопотанні про поновлення строку та запереченнях проти позову, а саме: довіреності, скриншота екрана телефону щодо відсутності NFC-модуля, копій диплома та сертифікатів представника, копії сторінки медичної карти амбулаторного хворого ОСОБА_1 , відповіді Макарівської селищної ради щодо стану зливової каналізації, скарги до Київської ОДА щодо залиття квартири, а також доказів надсилання позивачу.

Дослідивши матеріали справи та подані клопотання, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 127 ЦПК України, суд поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними.

На підставі ч. 4 ст. 127 ЦПК України, одночасно з клопотанням про поновлення строку відповідачем вчинено процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк - подано відзив.

Враховуючи характер та сукупність наведених відповідачем об`єктивних технічних перешкод, підтвердженого медичною документацією стану здоров`я відповідачки та необхідності надання їй стороннього догляду представником, а також безпекові чинники в умовах воєнного стану, суд приходить до висновку, що дані обставини є винятковими та поважними.

Відповідно до частини одинадцятої статті 187 ЦПК України, розгляд справи підлягає відкладенню.

Керуючись ст. ст. 12, 43, 83, 127, 180, 223, 259, 260 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання представника відповідача ОСОБА_2 - задовольнити.

Поновити відповідачу ОСОБА_1 пропущений процесуальний строк для подання відзиву на позовну заяву у справі № 370/1817/26 та прийняти поданий відзив до розгляду.

Долучити до матеріалів цивільної справи додаткові докази.

Судове засідання у цивільній справі № 370/1817/26 відкласти на 22 жовтня 2026 року о 10:20 год. у приміщенні Макарівського районного суду Київської області (смт Макарів, вул. Димитрія Ростовського, 35).

Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив з урахуванням долучених доказів тривалістю 5 днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.

Суддя: Н.О. Бізяєва

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
22.10.2026 Ухвала № 141261506 без тексту Макарівський районний суд Київської області
14.10.2026 Ухвала № 140641788 Макарівський районний суд Київської області
03.09.2026 Ухвала № 139458225 Макарівський районний суд Київської області
31.08.2026 Ухвала № 139397575 Макарівський районний суд Київської області
10.07.2026 Ухвала № 138166771 Макарівський районний суд Київської області