УХВАЛА
14 вересня 2026 року
м. Київ
справа № 521/17902/23
провадження № 61-11492ск26
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Калараша А. А., розглянувши касаційну скаргу Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» на постанову Одеського апеляційного суду від 28 липня 2026 року, у справі за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» про визнання незаконним та скасування наказу, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та судових витрат,
ВСТАНОВИВ:
1. 31 серпня 2026 року ДП «Адміністрація морських портів України», в інтересах якого діє адвокат Неїжпапа Ю. А. через підсистему «Електронний суд» подало до Верховного Суду касаційну скаргу на постанову Одеського апеляційного суду від 28 липня 2026 року.
2. Касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених
статтею 392 ЦПК України.
3. Відповідно до статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення. Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті 394 цього Кодексу.
4. Згідно з пунктом другим частини четвертої статті 392 ЦПК України
до касаційної скарги додаються докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції, - за наявності.
5. Київським апеляційним судом ухвалено постанову суду апеляційної інстанції 28 липня 2026 року, дата складення повного тексту судового рішення не зазначена, тому останнім днем касаційного оскарження є 27 серпня
2026 року.
6. Вказану касаційну скаргу заявник подав 31 серпня 2026 року, тобто з пропуском встановленого законом строку на касаційне оскарження, і просить поновити такий строк. В обґрунтування заявленого клопотання зазначає,
що повне оскаржуване судове рішення апеляційної інстанції отримав заявник
01 серпня 2026 року у підсистемі «Електронний суд», відтак з дати отримання вказаної постанови строк на її оскарження обраховується до 01 вересня 2026 року включно.
7. Проте заявник не надає доказів на підтвердження викладених ним доводів, а саме доказів отримання оскаржуваної постанови суду апеляційної інстанції, у зв`язку з чим суд позбавлений можливості вирішити питання щодо поважності причин пропуску заявником строку на касаційне оскарження. Тому, заявник має право подати до суду належні докази на підтвердження дати вручення копії оскаржуваного судового рішення апеляційної інстанції.
8. Оскільки касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 ЦПК України, а також подана після закінчення строків, установлених статтею 390 цього Кодексу, вона відповідно до вимог
частини другої та третьої статті 393 ЦПК України залишається без руху.
9. Керуючись статтями 185, 392, 393 ЦПК України, Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» на постанову Одеського апеляційного суду від 28 липня 2026 року залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
Якщо заяви про поновлення строку на касаційне оскарження не буде подано заявником у встановлений судом строк це може бути підставою для відмови у відкритті касаційного провадження.
У разі невиконання у встановлений судом строк інших вимог цієї ухвали скарга вважатиметься неподаною і підлягатиме поверненню заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя А. А. Калараш