Судові рішення

Ухвала № 140487808 у справі № 521/17902/23 від 06.10.2026

Ухвала від 06.10.2026 у цивільній справі № 521/17902/23 (категорія «Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин»). Суд: Касаційний цивільний суд Верховного Суду, суддя Калараш Андрій Андрійович.

Справа№ 521/17902/23
СудКасаційний цивільний суд Верховного Суду
СуддяКалараш Андрій Андрійович
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяСправи у спорах, що виникають із трудових правовідносин
Дата ухвалення06.10.2026
Надійшло до реєстру12.10.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/140487808

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

УХВАЛА

06 жовтня 2026 року

м. Київ

справа № 521/17902/23

провадження № 61-11492ск26

Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду: Калараша А. А. (суддя-доповідач), Петрова Є. В., Пророка В. В., розглянувши касаційну скаргу Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» на постанову Одеського апеляційного суду від 28 липня 2026 року, у справі за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» про визнання незаконним та скасування наказу, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та судових витрат,

ВСТАНОВИВ:

1. 31 серпня 2026 року ДП «Адміністрація морських портів України», в інтересах якого діє адвокат Неїжпапа Ю. А. через підсистему «Електронний суд» подало до Верховного Суду касаційну скаргу на постанову Одеського апеляційного суду від 28 липня 2026 року.

2. Верховний Суд ухвалою від 14 вересня 2026 року касаційну скаргу залишив без руху та надав заявнику строк для усунення її недоліків.

3. 21 вересня 2026 року ДП «Адміністрація морських портів України», в інтересах якого діє адвокат Неїжпапа Ю. А. через систему «Електронний суд» надіслала до Верховного Суду заяву про усунення недоліків.

4. Відповідно до статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення. Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті 394 цього Кодексу

5. Одеським апеляційним судом ухвалено оскаржувану постанову

28 липня 2026 року, дата складення повного тексту постанови не зазначена, тому останнім днем касаційного оскарження цієї постанови є 27 серпня 2026 року. Вказану касаційну скаргу заявник подав 31 серпня 2026року,тобто з пропуском встановленого законом строку на касаційне оскарження, і в заяві про усунення недоліків заявляє клопотання про поновлення цього строку в обґрунтування якого зазначає, що копію оскаржуваного судового рішення апеляційної інстанції отримано 01 серпня 2026 року о 18:50 год., а тому днем вручення є 03 серпня

2026 року.

6. Днем вручення судового рішення є: день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи. Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення (частина шоста статті 272 ЦПК України).

7. Розглянувши клопотання, касаційний суд дійшов висновку, що вказана заявником причина пропуску строку на касаційне оскарження підтверджена наданим доказом, що свідчить про пропуск процесуального строку з поважних причин. Враховуючи наведене, клопотання заявника про поновлення строку на касаційне оскарження підлягає задоволенню.

8. Касаційна скарга подана з додержанням установлених статтею 390 ЦПК України строків та оформлена відповідно до вимог статті 392 ЦПК України.

9. Підставою касаційного оскарження заявник зазначає неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, що відповідає підставі касаційного оскарження, передбаченій абзацом другим частини другої статті 389 ЦПК України.

10. Наведені в касаційній скарзі доводи містять підстави, передбачені частиною другою статті 389 ЦПК України, для відкриття касаційного провадження. Заявник сплатив судовий збір у розмірі 2 662, 40 грн.

11. З огляду на викладене касаційний суд доходить висновку про відкриття касаційного провадження та витребування матеріалів справи.

12. Керуючись статтями 390, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ:

Поновити Державному підприємству «Адміністрація морських портів України» строк на касаційне оскарження постанови Одеського апеляційного суду від

28 липня 2026 року.

Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» на постанову Одеського апеляційного суду від 28 липня 2026 року.

Витребувати з Хаджибейського районного суду міста Одеси матеріали цивільної справи № 521/17902/23.

Роз`яснити учасникам справиправо подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк, який не може перевищувати п`ятнадцяти днів з дня вручення цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

Судді А. А. Калараш

Є. В. Петров

В. В. Пророк

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
09.11.2026 Ухвала № 141352479 Одеський апеляційний суд
06.11.2026 Ухвала № 141352470 Одеський апеляційний суд
04.11.2026 Ухвала № 141187141 Касаційний цивільний суд Верховного Суду
02.10.2026 Рішення № 140261719 Хаджибейський районний суд міста Одеси
14.09.2026 Ухвала № 139746140 Касаційний цивільний суд Верховного Суду
28.07.2026 Постанова № 138667724 Одеський апеляційний суд
12.06.2026 Ухвала № 137394254 Одеський апеляційний суд
11.05.2026 Ухвала № 136424238 без тексту Одеський апеляційний суд
04.05.2026 Ухвала № 136214537 без тексту Одеський апеляційний суд
14.04.2026 Ухвала № 135840867 без тексту Хаджибейський районний суд міста Одеси
07.10.2025 Ухвала № 130882786 без тексту Хаджибейський районний суд міста Одеси
07.10.2025 Ухвала № 130882785 без тексту Хаджибейський районний суд міста Одеси
09.06.2025 Ухвала № 127985527 без тексту Хаджибейський районний суд міста Одеси
02.04.2025 Ухвала № 126382279 без тексту Хаджибейський районний суд міста Одеси
02.04.2025 Ухвала № 126382278 без тексту Хаджибейський районний суд міста Одеси
06.11.2024 Постанова № 122957360 без тексту Касаційний цивільний суд Верховного Суду
22.10.2024 Ухвала № 122477743 без тексту Касаційний цивільний суд Верховного Суду
01.04.2024 Ухвала № 118049824 без тексту Хаджибейський районний суд міста Одеси
12.03.2024 Ухвала № 117686025 без тексту Касаційний цивільний суд Верховного Суду
07.02.2024 Ухвала № 116844423 без тексту Хаджибейський районний суд міста Одеси