КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Апеляційне провадження № 22-ц/824/16858/2026
Справа № 463/6799/18
У Х В А Л А
16 вересня 2026 року
м. Київ
Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Кашперської Т.Ц., вирішуючи питання щодо відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "Статус" на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 06 квітня 2026 року щодо повороту виконання рішення суду у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "Статус" до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів за договором про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, комунальних та додаткових послуг, пені, 3% річних та інфляційних нарахувань,
в с т а н о в и в :
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 06 квітня 2026 року заяву представника відповідача ОСОБА_1 - Циби В.К. про поворот виконання рішення задоволено. Не погоджуючись із даною ухвалою, ТОВ "Керуюча компанія "Статус" 31 серпня 2026 року засобами електронного зв`язку через систему "Електронний суд" направило апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду, та, пропустивши строк на апеляційне оскарження, подало заяву про його поновлення, мотивовану тим, що оскаржувану ухвалу позивач отримав 18 серпня 2026 року.
Для вирішення питання щодо можливості відкриття апеляційного провадження з суду першої інстанції було витребувано матеріали справи, яка на даний час надійшла до апеляційного суду.
Вирішуючи заяву ТОВ "Керуюча компанія "Статус" щодо поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 06 квітня 2026 року, Київський апеляційний суд враховує наступне.
Відповідно до статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Оскаржувана ухвала Шевченківського районного суду м. Києва була постановлена 06 квітня 2026 року, таким чином, строк апеляційного оскарження розпочався 07 квітня 2026 року та закінчився 21 квітня 2026 року (п`ятнадцять календарних днів). Подавши апеляційну скаргу 31 серпня 2025 року, позивач пропустив вказаний строк.
Як вбачається з матеріалів справи, на а.с. 180, том 6 міститься довідка від 18 серпня 2026 року про доставку електронного документу в електронному вигляді "Ухвала" від 06.04.26 року по справі № 463/6799/18 до електронного кабінету ТОВ "Керуюча компанія "Статус" в системі "Електронний суд" (дата та час доставки: 18.08.2026 15:40:49).
Відповідно до п. 2 ч. 6 ст. 272 ЦПК України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.
Відтак, оскільки оскаржувана ухвала надійшла до електронного кабінету позивача в системі "Електронний суд" 18 серпня 2026 року, а апеляційна скарга подана 31 серпня 2026 року, ТОВ "Керуюча компанія "Статус" має право на поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 06 квітня 2026 року відповідно до ч. 2 ст. 354 ЦПК України.
Разом з тим, апеляційна скаргапідлягає залишенню без руху у зв`язку з тим, що представником позивача - адвокатом Приходьком А.С.при поданні апеляційної скарги не надано доказ надсилання копії апеляційної скарги з доданими письмовими матеріалами іншому учаснику справи, а саме відповідачу ОСОБА_1 . Як вбачається з матеріалів справи, представник позивача направив копію апеляційної скарги з доданими письмовими матеріалами до електронного кабінету адвоката Циби В.К., який представляв інтереси ОСОБА_1 в суді першої інстанції, на підставі ордеру про надання правничої допомоги ОСОБА_1 у Шевченківському районному суді м. Києва, виданого на підставі договору про надання правничої допомоги/доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги № 30-01-2025 від 30 січня 2025 року.
Відповідно до ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, якщо така скарга та додані матеріали подаються до суду в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання скарги та доданих матеріалів в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 6 - 7 ст. 43 ЦПК України процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
У разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Відтак, ТОВ "Керуюча компанія "Статус" необхідно надати доказ направлення копії апеляційної скарги з доданими матеріалами відповідачу ОСОБА_1 .
Також, позивачем не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 06 квітня 2026 року щодо повороту виконання рішення.
Відповідно до акту № 1221/01-06/26, складеного працівниками Управління забезпечення автоматизованого документообігу Київського апеляційного суду, при опрацюванні листа, в якому апеляційна скарга з додатками надійшла до апеляційного суду, виявлено відсутність платіжної інструкції про сплату судового збору.
Відповідно до пункту 3 частини 4 статті 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно підпункту 9 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір за подання апеляційної скарги на ухвалу суду юридичною особою або фізичною особою - підприємцем справляється за ставкою 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 3 328 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Відтак, за подання апеляційної скарги на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 06 квітня 2026 року щодо повороту виконання рішення позивачу ТОВ "Керуюча компанія "Статус" необхідно сплатити 2 662,40 грн.
Судовий збір має бути сплачено за наступними реквізитами: Отримувач коштів ГУК у м. Києві/Соломян.р-н; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача [рахунок приховано], Код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу *;101;___(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від __ (Дата оскаржуваного рішення) по справі __ (Номер справи), Київський апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).
Згідно ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 185 ЦПК України, а саме апеляційна скарга залишається без руху із наданням строку тривалістю десять днів з дня вручення копії цієї ухвали для виправлення вказаних недоліків, в іншому випадку апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута особі, яка її подала.
Таким чином, апеляційна скарга залишається без руху, для усунення недоліків позивачу необхідно протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали подати до суду доказ направлення копії апеляційної скарги з доданими письмовими матеріалами ОСОБА_1 та надати документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Керуючись ст. 185, 357 ЦПК України,
у х в а л и в:
Заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження задовольнити. Поновити Товариству з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "Статус" строк на апеляційне оскарження ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 06 квітня 2026 року щодо повороту виконання рішення.
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "Статус" на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 06 квітня 2026 року щодо повороту виконання рішення суду залишити без руху та встановити строк тривалістю десять днів з дня вручення копії ухвали для виправлення вказаних недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кашперська Т.Ц.