ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 [телефон приховано] inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження
"22" вересня 2026 р. Справа№ 910/3232/25 (910/9428/25)
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Остапенка О.М.
суддів: Яценко О.В.
Демидової А.М.
розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року
у справі №910/3232/25(910/9428/25) (суддя Івченко А.М.)
за позовом Приватного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Сатер"
до 1. ОСОБА_2
2.Міністерства юстиції України
про визнання недійсними рішень органів управління акціонерного товариства та визнання недійсним наказу Міністерства юстиції України
в межах справи №910/3232/25
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року у справі №910/3232/25(910/9428/25) у задоволенні заяви ОСОБА_1 про залучення до участі у справі в якості третьої особи відмовлено, у задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 про перехід до підготовчого провадження відмовлено та закрито провадження у справі №910/3232/25(910/9428/25).
Не погоджуючись із зазначеною ухвалою місцевого господарського суду, ОСОБА_1 звернувся до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року у справі №910/3232/25(910/9428/25) та направити справу до Господарського суду міста Києва для продовження розгляду зі стадії підготовчого провадження та вирішити питання про залучення ОСОБА_1 до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Витягом з протоколу автоматичного визначення складу колегії суддів від 18.08.2026 року апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя Остапенко О.М., судді: Яценко О.В., Демидова А.М.
Ухвалою суду від 24.08.2026 року відкладено вирішення питання про відкриття чи відмову у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року у справі №910/3232/25(910/9428/25), повернення даної апеляційної скарги або залишення її без руху до надходження матеріалів справи до Північного апеляційного господарського суду та витребувано у Господарського суду міста Києва матеріали справи №910/3232/25(910/9428/25).
03.09.2026 року супровідним листом Господарського суду міста Києва №910/3232/25(910/9428/25)/5453/26 від 02.09.2026 року витребувані матеріали даної справи надійшли до Північного апеляційного господарського суду.
Ухвалою суду від 08.09.2026 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року у справі №910/3232/25(910/9428/25) у зв`язку з її поданням після закінчення строків, установлених статтею 256 ГПК України, та без клопотання про поновлення цих строків з визначенням строку для усунення недоліків апеляційної скарги.
17.09.2026 року через відділ документального забезпечення суду, тобто у встановлений судом строк, скаржником на виконання вимог ухвали від 08.09.2026 року подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року у даній справі.
Розглянувши заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, суд вважає її такою, що підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Згідно ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст оскаржуваної ухвали суду першої інстанції складено 03.08.2026 року, а відтак останнім днем подання апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року є 13.08.2026 року.
При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 256 ГПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зокрема, ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
В обґрунтування заяви про поновлення строків на апеляційне оскарження скаржник зазначає, що оскільки останній не був залучений судом до участі у справі, а тому фактичну можливість ознайомитись з повним змістом оскаржуваної ухвали апелянт отримав тільки після оприлюднення повного тексту оскаржуваної ухвали в Єдиному державному реєстрі судових рішень, а саме 04.08.2026, тому апеляційну скаргу було подано скаржником 14.08.2026, тобто в останній день визначеного строку на оскарження ухвали суду першої інстанції, у зв`яку з чим ОСОБА_1 просить суд поновити строк на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 у даній справі.
Суд враховує, що необхідною передумовою здійснення стороною права апеляційного оскарження є обізнаність зі змістом рішення (ухвали) суду, що дає можливість заявнику викласти свої вимоги та зазначити підстави, з яких порушено питання про перегляд рішення в апеляційному порядку.
Матеріали справи та КП "Діловодство спеціалізованого суду" не містять інформації про отримання оскаржуваної ухвали ОСОБА_1 .
В свою чергу, з відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень, вбачається, що ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 у справі №910/3232/25(910/9428/25) було оприлюднено 04.08.2026, а відтак скаржник вважається таким, що обізнаний зі змістом оскаржуваної ухвали 04.08.2026.
З апеляційною скаргою апелянт звернувся, згідно штампу відділення поштового зв`язку на конверті, 14.08.2026 року.
Згідно ч. 1 ст. 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Відповідно до ч. 3 ст. 256 ГПК України строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.
При цьому, поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення сторони та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій та підтверджені належними доказами.
Таким чином, оскільки з апеляційною скаргою скаржник звернувся 14.08.2026 року (згідно штампу відділення поштового зв`язку на конверті), тобто в межах десятиденного строку після ознайомлення з оскаржуваною ухвалою в Єдиному державному реєстрі судових рішень, уникаючи надмірного формалізму при вирішенні питання про поновлення пропущеного строку на подання апеляційної скарги, з метою забезпечення права на доступ до правосуддя суд вважає, що наведені доводи в обґрунтування заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження заслуговують на увагу, а тому враховує вищевказані об`єктивні обставини, повідомлені скаржником у заяві, у зв`язку з чим приходить до висновку про наявність в даному конкретному випадку підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження, оскільки пропуск строку викликаний поважною причиною.
Подана апеляційна скарга відповідає вимогам статті 258 ГПК України, підстав для її повернення та відмови у відкритті апеляційного провадження не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, апеляційний суд приходить до висновку про наявність підстав для відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду. Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали до суду не надійшло.
Керуючись статями 234, 255, 256, 262, 263, 267, 268 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд,
УХВАЛИВ:
1.Поновити ОСОБА_1 строк для подання апеляційної скарги.
2.Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.07.2026 року у справі №910/3232/25(910/9428/25).
3.Розгляд справи №910/3232/25(910/9428/25) призначити на 06.10.2026. Судове засідання відбудеться о 09 год. 50 хв. за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1, літера А, зал судових засідань № 3.
4.Встановити строк для подання відзиву на апеляційну скаргу до 30.09.2026 включно.
5.Викликати для участі в судовому засіданні повноважних представників учасників провадження у справі.
Головуючий суддя О.М. Остапенко
Судді О.В. Яценко
А.М. Демидова