Судові рішення

Ухвала № 140347170 у справі № 917/1897/26 від 06.10.2026

Ухвала від 06.10.2026 у господарській справі № 917/1897/26 (категорія «Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин»). Суд: Господарський суд Полтавської області, суддя Пушко І.І.

Справа№ 917/1897/26
СудГосподарський суд Полтавської області
СуддяПушко І.І.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваГосподарське
КатегоріяСправи у спорах, що виникають з корпоративних відносин
Дата ухвалення06.10.2026
Надійшло до реєстру06.10.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/140347170

Сторони-компанії

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

адреса юридична: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, адреса для листування: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36607, тел. (0532) 61 04 21, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018

Код ЄДРПОУ 03500004

УХВАЛА

про продовження процесуального строку

06.10.2026 Справа № 917/1897/26

м. Полтава

Господарський суд Полтавської області у складі судді Пушка І.І., розглянувши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 )

до відповідачів: 1) ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 )

2) Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ДІМ «ПАН СОУС» (адреса: 36007, місто Полтава, вулиця Червонофлотська, будинок 29, ЄДРПОУ: 39471846)

про визначення розміру частки у статутному капіталі ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «ПАН СОУС»

ВСТАНОВИВ:

02.10.2026 суд залишив позовну заяву без руху та запропонував позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом подання доповнень до позовної заяви, а також надання суду підтверджуючих доказів про направлення цих доповнень відповідачам, надавши строк для усунення недоліків - не пізніше 3 днів з моменту вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Позивач звернувся до суду з заявою від 05.10.2026 (вх. №13340) про продовження строку усунення недоліків позовної заяви. В обґрунтування заяви заявник посилається на те, що виконання ухвали суду припадає переважно на неробочі дні (субота третє жовтня та неділя четверте жовтня). Для отримання витребуваних документів та інформації необхідна взаємодія з третіми особами, оскільки вони не знаходяться у безпосередньому розпорядженні позивача, тому просить суд продовжити строк для усунення недоліків позовної заяви на 10 днів.

Розглянувши подану заяву, суд приймає до уваги таке.

Статтею 113 ГПК України передбачено, що строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.

За змістом ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 02.10.2026 судом встановлено позивачу строк, протягом якого він має усунути недоліки позовної заяви, а саме 3 дні з дня вручення ухвали.

Позивач має зареєстрований електронний кабінет у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі, відповідно ухвала суду від 02.10.2026 про залишення позовної заяви без руху в електронному вигляді була доставлена до електронного кабінету позивача та його представника 02.10.2026 о 13:32, що підтверджується повідомленням про доставку електронного листа, залученим до матеріалів справи.

Отже, останнім днем строку, встановленого ухвалою Господарського суду Полтавської області від 02.10.2026, для усунення недоліків, є 05.10.2026.

За змістом ч. 7 ст. 116 ГПК України строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв`язку.

Заява позивача про продовження строку на усунення недоліків позовної заяви надійшла до Господарського суду Полтавської області 05.10.2026 тобто до закінчення процесуального строку встановленого судом для усунення недоліків позовної заяви.

Ч. 2 ст. 119 ГПК України визначено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Враховуючи викладені в заяві обставини неможливості усунути та подати у встановлений судом строк недоліки позовної заяви, з врахуванням того, що строк на виконання ухвали суду припав на вихідні дні, враховуючи право суду на продовження встановленого судом строку, з метою всебічного, повного, об`єктивного розгляду справи, задля забезпечення сторонам конституційного права на судовий захист та дотримання принципів господарського судочинства, суд дійшов висновку про продовження позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви до 09.10.2026 року включно.

Керуючись статтями 42, 119, 174, 176, 232-235 ГПК України

УХВАЛИВ:

1. Заяву від 05.10.2026 (вх. № 13340) задовольнити частково.

2. Продовжити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви у справі № 917/1897/26 до 09.10.2026 року включно.

Інформація по справі може бути одержана на офіційному веб-порталі судової влади України - court.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає (ст. 235, 255 ГПК України).

Суддя І.І. Пушко

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
13.10.2026 Ухвала № 140532857 Господарський суд Полтавської області
06.10.2026 Ухвала № 140347181 Господарський суд Полтавської області
02.10.2026 Ухвала № 140275206 Господарський суд Полтавської області

Стежити за судами компанії

Лист на пошту, щойно в реєстрі зʼявиться нове рішення зі стороною ЄДРПОУ 39471846. Одна компанія щотижня безкоштовно, до 50 компаній щоденно на платному тарифі.

Підключити моніторинг