П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------
У Х В А Л А
12 жовтня 2026 р. м. Одеса Справа № 420/8150/26
П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача - Казанчук Г.П.,
суддів - Градовського Ю.М., Єщенка О.В.,
розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Київської митниці на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 24 серпня 2026 р. у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АКВАФРОСТ" до Київської митниці про визнання протиправними та скасування рішення про коригування митної вартості та картку відмови,
У С Т А Н О В И В :
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 24 серпня 2026 року Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «АКВАФРОСТ» до Київської митниці про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості - задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення Київської митниці про коригування митної вартості товарів № UA100430/2026/000013/1 від 16.03.2026 р.
Не погодившись із даним судовим рішенням, Київська митниця подала апеляційну скаргу, у якій просить рішення суду скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 23 вересня 2026 року зазначена апеляційна скарга залишена без руху у зв`язку з несплатою судового збору за подачу апеляційної скарги та було надано апелянту десять днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків поданої апеляційної скарги.
Відповідно до довідки про доставку електронного листа, ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху доставлено до електронного кабінету Київської митниці 23.09.2026 року о 20:52.
Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 18 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Згідно з ч. 5 ст. 298 КАС України питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Як зазначено вище, строк на усунення недоліків апеляційної скарги було надано апелянту десять днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, тобто останнім днем усунення недоліків є 05.10.2026 року.
Станом на 12 жовтня 2026 року Київська митниця не виконала вимоги ухвали П`ятого апеляційного адміністративного суду від 23 вересня 2026 р., а тому є підстави для повернення апеляційної скарги.
Керуючись ст..ст.169, 296, 298 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Київська митниця на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 24 серпня 2026 р. повернути скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення, шляхом подачі касаційної скарги, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя доповідач Г.П. Казанчук
Судді Ю.М. Градовський
О.В. Єщенко