Судові рішення

Ухвала № 140547944 у справі № 635/5649/26 від 13.10.2026

Ухвала від 13.10.2026 у цивільній справі № 635/5649/26. Суд: Харківський апеляційний суд, суддя Пилипчук Н. П.

Справа№ 635/5649/26
СудХарківський апеляційний суд
СуддяПилипчук Н. П.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
Дата ухвалення13.10.2026
Надійшло до реєстру14.10.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/140547944

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

__________________________________________________________________

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

13 жовтня 2026 року

м. Харків

справа № 635/5649/26

провадження № 22ц/818/6058/26

Харківський апеляційний суд в складі судді Пилипчук Н.П., перевіривши відповідність вимогам закону апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу судді Слобідського районного суду м. Харкова Чайки І.В. від 13 липня 2026 року по справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Четвертий відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові, Військова частина НОМЕР_1 , про оголошення фізичної особи померлою,

в с т а н о в и в:

Ухвалою судді Слобідського районного суду м. Харкова від 13 липня 2026 року справу передано за підсудністю до Златопільського міськрайонного суду Харківської області.

На вказане судове рішення поштою 21 серпня 2026 року ОСОБА_1 до суду апеляційної інстанції подала апеляційну скаргу.

Ухвалою судді Харківського апеляційного суду від 28 серпня 2026 року витребувано зазначену справу з суду першої інстанції.

24 серпня 2026 року від ОСОБА_1 надійшло клопотання про поновлення строку, мотивоване тим, що оскаржувану ухвалу вона отримала в застосунку «Дія» 08 серпня 2026 року. Крім того, посилалась на те, що вона є ВПО, а також на запровадження воєнного стану, постійні повітряні тривоги, перебої з електропостачанням і роботою мережі Інтернет.

Однак, апеляційне провадження по справі не може бути відкрито з наступних підстав.

Згідно частини 2 статті 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Пунктом 4 частини 4 статті 356 ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги додаються докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції (за наявності).

Матеріали справи свідчать про те, що оскаржувану ухвалу суду постановлено 13 липня 2026 року, тому строк на подачу апеляційної скарги у ОСОБА_1 закінчився 28 липня 2026 року.

Однак, ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу лише 21 серпня 2026 року, тобто з порушенням строку на апеляційне оскарження ухвали суду.

У клопотанні про поновлення строку ОСОБА_1 зазначила, що отримала оскаржувану ухвалу суду лише 08 серпня 2026 року у застосунку «Дія», проте не надала доказів на підтвердження цього.

Відповідно до ч.3 ст.357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Згідно з ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, вважаю за необхідне залишити апеляційну скаргу ОСОБА_1 без руху для надання доказів отримання копії оскаржуваної ухвали суду саме 08 серпня 2026 року.

Для вчинення апелянтом вказаних дій слід надати строк 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Крім того, 28 вересня 2026 року від ОСОБА_1 надійшла заява про залишення апеляційної скарги без руху, в якій вона посилалась на передбачене ст. 257 ЦПК України право на залишення позову без розгляду.

У зв`язку з цим ОСОБА_1 роз`яснюється, що залишення апеляційної скарги без руху регулюється нормами 185, 356, 357 ЦПК України, які містять відповідні підстави для цього. Стаття 257 ЦПК України стосується залишення без розгляду позовної заяви і не підлягає застосуванню до апеляційної скарги, тобто залишення апеляційної скарги без розгляду нормами ЦПК України не передбачено. Натомість якщо ОСОБА_1 не підтримує подану апеляційну скаргу, вона має право відкликати її до відкриття апеляційного провадження згідно ч. 4 ст. 364 ЦПК України, подавши до суду апеляційної інстанції відповідну заяву.

Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України

у х в а л и в:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу судді Слобідського районного суду м. Харкова Чайки І.В. від 13 липня 2026 року по справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Четвертий відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові, Військова частина НОМЕР_1 , про оголошення фізичної особи померлою - залишити без руху.

Встановити ОСОБА_1 строк 10 днів для надання доказів отримання копії оскаржуваної ухвали суду саме 08 серпня 2026 року з дня отримання копії цієї ухвали та роз`яснити, що у разі невиконання у встановлений строк вищевказаних вимог у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили негайно з дня її підписання, касаційному оскарженню не підлягає.

Суддя Н.П. Пилипчук

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
28.08.2026 Ухвала № 140215272 Харківський апеляційний суд
12.08.2026 Ухвала № 138905484 Златопільський міськрайонний суд Харківської області
13.07.2026 Ухвала № 138156747 Слобідський районний суд міста Харкова
12.06.2026 Ухвала № 137358001 Харківський районний суд Харківської області