ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
16 жовтня 2026 року
м. Хмельницький
Справа № 686/24656/26
Провадження № 22-ц/820/2602/26
Суддя Хмельницького апеляційного суду Костенко А.М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 04 вересня 2026 року у складі судді Хараджи Н.В. у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та стягнення моральної шкоди,
в с т а н о в и в :
Не погоджуючись з ухвалою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 04 вересня 2026 року ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу поза межами строку на апеляційне оскарження та одночасно звернулась до суду з завою про поновлення строку.
В своїй заяві ОСОБА_1 посилається, що строк пропущено з поважних причин, оскільки копію ухвали суду отримано апелянтом - 09 жовтня 2026 року, що підтверджується доданими до апеляційної скарги супровідним листом та трекінгом поштового відправлення, тому апеляційна скарга направлена до суду 12 жовтня 2026 року, тобто в межах п`ятнадцятиденного строку з моменту отримання оскаржуваної ухвали.
В зв`язку з такими обставинами, просить поновити строк апеляційного оскарження ухвали Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 04 вересня 2026 року.
Відповідно до ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Як вбачається з матеріалів справи, 04 вересня 2026 року було постановлено оскаржувану ухвалу суду, повний текст якої було виготовлено в цей же день, отже строк на апеляційне оскарження розпочався 05 вересня 2026, а тому останнім днем для подачі апеляційної скарги було 19 вересня 2026 року, враховуючи що закінчення строку на апеляційне оскарження припало на вихідний, відтак останнім днем для подачі апеляційної скарги було 21 вересня.
Однак, як вбачається з наданих апелянтом супровідного листа та трекінгу поштового відправлення, оскаржувана ухвала суду була направлена апелянту 07 жовтня 2026 року та отримана нею 09 жовтня 2026 року, що підтверджує доводи апелянта про те, що вона не мала можливості раніше ознайомитись з оскаржуваною ухвалою.
Отже датою отримання оскаржуваної ухвали суду є 09 жовтня 2026 року, а тому останнім днем для подачі апеляційної скарги з моменту ознайомлення з ухвалою суду є 26 жовтня 2026 року, враховуючи що закінчення строку припало на вихідний день.
За таких обставин причини пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 04 вересня 2026 року є поважними, а тому строк апеляційного оскарження зазначеного судового рішення слід поновити, оскільки апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцятиденного строку з моменту ознайомлення з повним текстом оскаржуваної ухвали суду.
Однак, апеляційне провадження не може бути відкрито оскільки апелянткою при подачі апеляційної скарги не сплачено судовий збір.
Згідно до п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як передбачено ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п. 9 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції чинній на момент подачі позову), за подання фізичною особою до суду апеляційної скарги на ухвалу суду справляється судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже за подання апеляційної скарги на ухвалу суду, апелянт має сплатити судовий збір у розмірі 665 грн. 60 коп. (3328х0.2)
Таким чином, апелянту слід сплатити судовий збір в сумі 665 грн. 60 коп на такий розрахунковий рахунок:
Отримувач коштів ГУК у Хмел.обл/Хмельниц. мтг/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37971775
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача [рахунок приховано]
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від ______ (Дата оскаржуваного рішення) по справі _________ (Номер справи), Хмельницький апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа)
Згідно з ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу.
За таких обставин апеляційну скаргу слід залишити без руху.
Керуючись ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України, апеляційний суд
у х в а л и в :
Клопотання ОСОБА_1 задовольнити.
Поновити ОСОБА_1 строк апеляційного оскарження ухвали Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 04 вересня 2026 року.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 04 вересня 2026 року залишити без руху та надати строк 10 днів з дня вручення копії ухвали для усунення зазначених недоліків, а саме: сплати 665 грн. 60 коп. судового збору на зазначений розрахунковий рахунок, або подачі клопотання з відповідними доказами для вирішення питання щодо відстрочення, розстрочення, зменшення або звільнення від сплати судового збору.
В разі сплати судового збору, апеляційному суду направити докази про оплату судового збору.
У разі не виправлення зазначених недоліків до вказаного строку апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили після її підписання та оскарженню не підлягає
Суддя Хмельницького
апеляційного суду А.М. Костенко