ХЕРСОНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Номер провадження: 22-ц/819/1314/26
Єдиний унікальний номер справи: 650/7515/25
У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
19 жовтня 2026 року м. Херсон
Херсонський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючої Воронцової Л.П.,
суддів: Бездрабко В.О.,
Майданіка В.В.,
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Військової частини НОМЕР_1 на рішення Великоолександрівського районного суду Херсонської області від 04 вересня 2026 року в цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Міністерства оборони України, Військова частина НОМЕР_1 , ОСОБА_2 , про встановлення факту перебування на утриманні,
ВСТАНОВИВ:
04 вересня 2026 року Великоолександрівський районний суд Херсонської області ухвалив у зазначеній справі рішення, на яке 01 жовтня 2026 року Військова частина НОМЕР_1 через підсистему "Електронний суд" подала апеляційну скаргу із клопотанням про відстрочення сплати судового збору.
Ухвалою Херсонського апеляційного суду від 02 жовтня 2026 року клопотання Військової частини НОМЕР_1 про відстрочення сплати судового збору залишено без задоволення, апеляційну скаргу залишено без руху та надано скаржнику строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для надання доказів сплати судового збору.
Копія ухвали суду про залишення апеляційної скарги без руху отримана скаржником в електронному кабінеті Електронного суду 03 жовтня 2026 року, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа, тому останнім днем для усунення недоліків апеляційної скарги є 15 жовтня 2026 року.
Відповідно до пункту 2 частини 6 статті 272 ЦПК України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.
Таким чином, у встановлений апеляційним судом строк недоліки апеляційної скарги, зазначені в ухвалі Херсонського апеляційного суду від 02 жовтня 2026 року про залишення апеляційної скарги без руху скаржником не усунено, будь-яких інших заяв чи клопотань від скаржника до суду не надходило.
Згідно з частиною 2 статті 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 185, частин 6-8 статті 357 ЦПК України у разі не усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається скаржнику.
Згідно з частиною 7 статті 185 ЦПК України повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню із скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення скарги.
Враховуючи те, що скаржник у встановлений судом строк вимоги ухвали суду не виконав, апеляційна скарга відповідно до положень статей 185, 357 ЦПК вважається неподаною і підлягає поверненню особі, яка її подала.
На підставі ч. 3 ст. 185, ст. 357 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Військової частини НОМЕР_1 на рішення Великоолександрівського районного суду Херсонської області від 04 вересня 2026 року вважати неподаною та повернути скаржнику.
Роз`яснити скаржнику, що повернення апеляційної скарги не позбавляє його права на повторне звернення до суду із апеляційною скаргою після усунення її недоліків.
Ухвала набирає законної сили з дня її підписання і може бути оскаржена протягом тридцяти днів в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий Л.П. Воронцова
Судді: В.О. Бездрабко
В.В. Майданік