ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
09 листопада 2026 року м. Львів Справа № 921/517/26
Західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Степанюк Н.Л.
суддів Нарольського М.М.
Шаповала Д.В.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги Великогаївської сільської ради
на рішення Господарського суду Тернопільської області від 28.09.2026 (повний текст рішення складено 07.10.2026, суддя Чопко Ю.О.)
у справі №921/517/26
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Перша земельна платформа"
до відповідача Великогаївської сільської ради
про визнання протиправними і скасування розпорядження голови Великогаївської сільської ради № 365 від 08 липня 2026 року та рішення Великогаївської сільської ради № 1687 від 30 липня 2026 року; визнання укладеним з моменту набрання рішенням суду законної сили договір оренди землі
ВСТАНОВИВ:
Господарський суд Тернопільської області рішенням від 28.09.2026 у справі №921/517/26 позовні вимоги задовольнив. Визнав протиправним і скасував розпорядження Великогаївської сільської ради №365 "Про зупинення дії рішення сесії Великогаївської сільської ради від 08 липня 2026 року" та рішення Великогаївської сільської ради №1687 від 30 липня 2026 року про відмову в передачі в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю "Перша земельна платформа" земельної ділянки площею 0,7819 га для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства кадастровий номер [номер приховано]:01:018:0043. Визнав укладеним з моменту набрання рішенням законної сили договір оренди землі в редакції, запропонованій Товариством з обмеженою відповідальністю "Перша земельна платформа".
Не погодившись з рішенням місцевого господарського суду, Великогаївська сільська рада подала до Західного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, в якій скаржник просить поновити строк на апеляційне оскарження та скасувати рішення Господарського суду Тернопільської області від 28.09.2026 року у справі № 921/517/26, яким задоволено позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Перша земельна платформа", визнано протиправним і скасовано розпорядження Великогаївської сільської ради №365 "Про зупинення дії рішення сесії Великогаївської сільської ради від 08 липня 2026 року" та рішення Великогаївської сільської ради №1687 від 30 липня 2026 року про відмову в передачі в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю "Перша земельна платформа" земельної ділянки площею 0,7819 га для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства кадастровий номер [номер приховано]:01:018:0043, визнано укладеним з моменту набрання рішенням законної сили договір оренди землі в редакції, запропонованій Товариством з обмеженою відповідальністю "Перша земельна платформа", ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, судовий збір покласти на позивача.
Ухвалою Західного апеляційного господарського суду від 02.11.2026 апеляційну скаргу Великогаївської сільської ради залишено без руху для усунення недоліків. Встановлено апелянту спосіб для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом надання суду доказів сплати судового збору у розмірі 2 995,20 грн за подання апеляційної скарги.
04.11.2026 через підсистему "Електронний суд" (вх.№01-04/9413/26 від 04.11.2026) представник скаржника подав заяву про усунення недоліків апеляційної скарги, до якої долучено платіжну інструкцію №998 від 03.11.2026 про сплату судового збору в сумі 2 995,20 грн.
Разом із тим, в апеляційній скарзі скаржник заявляє клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. В обґрунтування заявленого клопотання зазначає, що повний текст рішення Господарського суду Тернопільської області від 28 вересня 2026 року у справі № 921/517/26 складено 07 жовтня 2026 року, а його копію скаржник отримав лише 08 жовтня 2026 року. З огляду на наведене скаржник просить поновити пропущений строк на апеляційне оскарження.
04.11.2026 через підсистему "Електронний суд" (вх.№01-04//26) Товариство з обмеженою відповідальністю "Перша земельна платформа" подало заперечення проти відкриття апеляційного провадження.
Клопотання обґрунтоване тим, що Великогаївська сільська рада подала апеляційну скаргу з пропуском установленого строку на апеляційне оскарження, а також строку, протягом якого могла звернутися з клопотанням про його поновлення. Заявник зазначає, що повний текст рішення Господарського суду Тернопільської області від 28 вересня 2026 року у справі № 921/517/26 Великогаївська сільська рада отримала 08 жовтня 2026 року, а тому останнім днем для подання апеляційної скарги було 28 жовтня 2026 року включно. Однак апеляційну скаргу до Західного апеляційного господарського суду Великогаївська сільська рада подала лише 29 жовтня 2026 року об 11 год 00 хв. Відтак заявник вважає, що апеляційну скаргу подано з пропуском строку на апеляційне оскарження, а клопотання про поновлення цього строку заявлено поза межами передбаченого законом строку.
Згідно з ч. ч. 2, 3 ст. 256 ГПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; ухвали суду якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 261 цього Кодексу.
Розглянувши клопотання скаржника про поновлення строку на апеляційне оскарження, апеляційний суд встановив, що скаржником подано апеляційну скаргу протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду, а саме 28.10.2026 о 16:39 год., колегія суддів приходить висновку про його задоволення, оскільки існують підстави для поновлення строку на подання скарги. Зазначена позмивачем дата - 29.10.2026 є лише датою вхідної реєстрайції в Західному апеляційному господарському суді.
Згідно зі ч. 3-5 ст. 262 Господарського процесуального кодексу України питання про відкриття апеляційного провадження у справі вирішується не пізніше п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, передбаченому ст. 260 цього Кодексу. В ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу.
Відповідно до вимог статті 262 ГПК України, судова колегія вважає за можливе відкрити апеляційне провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 32, 234, 254-268 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд
УХВАЛИВ:
1.Задовольнити клопотання та поновити Великогаївській сільській раді на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Тернопільської області від 28.09.2026 у справі №921/517/26.
2.Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Перша земельна платформа" заперечення проти відкриття апеляційного провадження залишити без розгляду.
3.Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Великогаївської сільської ради на рішення Господарського суду Тернопільської області від 28.09.2026 у справі №921/517/26.
4. Призначити розгляд апеляційної скарги в судовому засіданні на 15.12.2026 об 11 год. 00 хв. у приміщенні Західного апеляційного господарського суду за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 81, зал судового засідання №3.
5. Зупинити дію рішення Господарського суду Тернопільської області від 28.09.2026 у справі №921/517/26 до закінчення його перегляду в апеляційному порядку.
6.Витребувати у Господарського суду Тернопільської області матеріали справи №921/517/26.
7. Позивачу подати суду обґрунтований відзив на апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. До відзиву додати докази надсилання копії відзиву та доданих до них документів позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Степанюк Н.Л.
Суддя Нарольський М.М
Суддя Шаповал Д.В.