Судові рішення

Ухвала № 141362838 у справі № 420/28032/26 від 10.11.2026

Ухвала від 10.11.2026 в адміністративній справі № 420/28032/26 (категорія «Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо»). Суд: Одеський окружний адміністративний суд, суддя Пекний А.С.

Справа№ 420/28032/26
СудОдеський окружний адміністративний суд
СуддяПекний А.С.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваАдміністративне
КатегоріяСправи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо
Дата ухвалення10.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141362838

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

Справа № 420/28032/26

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Пекного А.С., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Генерального штабу Збройних сил України, Оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Сухопутних військ Збройних Сил України (Військова частина НОМЕР_1 ) про визнання протиправними наказів та зобов`язати вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач), в інтересах якого діє адвокат Зошій Юрій Йосипович, звернувся до суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач-1, ІНФОРМАЦІЯ_3 ), Генерального штабу Збройних сил України (далі - відповідач-2), Оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Сухопутних військ Збройних Сил України (Військова частина НОМЕР_1 ) (далі - відповідач-3, Військова частина НОМЕР_1 ), в якому просить:

визнати незаконним та скасувати Наказ № 268/ДСК від 27.06.2026 Головнокомандувача Збройних Сил України в частині пониження у військовому званні на один ступінь підполковника ОСОБА_1 з дня його прийняття;

визнати незаконним та скасувати Наказ командувача військ оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 08 липня 2026 року № 159 в частині пониження у військовому званні на один ступінь, з 27 червня 2026 року підполковника ОСОБА_1 ;

зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_4 зробити перерахунок грошового забезпечення підполковника ОСОБА_1 , у зв`язку із визнанням незаконним та скасування наказів про пониження у військовому званні на один ступінь підполковника ОСОБА_1 .

Ухвалою суду від 15.09.2026 вказаний позов було залишено без руху з наданням позивачу строку на усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали.

Позивач ухвалу суду виконав, недоліки позову усунув.

Ухвалою від 28.09.2026 провадження у вказаній справі відкрите, розгляд справи призначений за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

29.10.2026 (документ сформований в системі «Електронний суд» 27.10.2026) Військовою частиною НОМЕР_1 подано заяву, в якій відповідач-2 просить залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви не більше п`яти днів з дня вручення позивачу відповідної ухвали.

Ухвалою від 02.11.2026 заяву Оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Сухопутних військ Збройних Сил України (Військова частина НОМЕР_1 ) задоволено.

Залишено без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Генерального штабу Збройних сил України, Оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Сухопутних військ Збройних Сил України (Військова частина НОМЕР_1 ) про визнання протиправними наказів та зобов`язати вчинити певні дії.

Встановлено позивачу строк на усунення недоліків позову, а саме для надання до суду оформленої у відповідності до вимог статей 160, 161 КАС України позовної заяви п`ять днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Частинами 13-15 статті 171 КАС України встановлено, що суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Слід зазначити, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху від 02.11.2026 чітко зазначені недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, а саме: «надання до суду оформленої у відповідності до вимог статей 160, 161 КАС України позовної заяви».

Вказана ухвала про залишення позову без руху отримана представником позивача 03.11.2026 об 11:30 год, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа, яка міститься в матеріалах справи.

Враховуючи, що ухвала суду отримана позивачем 03.11.2026 об 11:30 год, останнім днем для усунення недоліків позову було 09.11.2026. Однак, станом на 10.11.2026 до суду не подано жодного документу на виконання ухвали, недоліки позову не усунуті.

Відповідно до частини 15 статті 171 КАС України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

Таким чином, враховуючи викладене та приймаючи до уваги, що станом на 10.11.2026 до суду не надійшло жодного документу на виконання ухвали суду від 02.11.2026, недоліки позову не усунуті, вказана позовна заява підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись ч. 1 ст. 171, 240, 243, 248 КАС України,

ухвалив:

Позовну заяву за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Генерального штабу Збройних сил України, Оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Сухопутних військ Збройних Сил України (Військова частина НОМЕР_1 ) про визнання протиправними наказів та зобов`язати вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Ухвалу надіслати особам, які беруть участь у справі.

Роз`яснити позивачу, що постановлення ухвали про залишення без розгляду не позбавляє його права звернутись до суду повторно в загальному порядку, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя А.С. Пекний

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
02.11.2026 Ухвала № 141117658 Одеський окружний адміністративний суд
02.11.2026 Ухвала № 141117575 Одеський окружний адміністративний суд
28.09.2026 Ухвала № 140152507 Одеський окружний адміністративний суд
15.09.2026 Ухвала № 139832019 Одеський окружний адміністративний суд