Судові рішення

Ухвала № 141366181 у справі № 686/7424/26 від 09.11.2026

Ухвала від 09.11.2026 у цивільній справі № 686/7424/26 (категорія «Про відшкодування шкоди»). Суд: Хмельницький апеляційний суд, суддя Костенко А. М.

Справа№ 686/7424/26
СудХмельницький апеляційний суд
СуддяКостенко А. М.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяПро відшкодування шкоди
Дата ухвалення09.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141366181

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

09 листопада 2026 року

м. Хмельницький

Справа № 686/7424/26

Провадження № 22-ц/820/2810/26

Хмельницький апеляційний суд

в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

Костенка А.М. (суддя-доповідач), Янчук Т.О., Ярмолюка О.І.,

вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Цикл Фінанс» на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 17 вересня 2026 року у складі судді Хараджі Н.В. у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Цикл Фінанс» до ОСОБА_1 про стягнення трьох відсотків річних на підставі ст. 625 ЦК України,

в с т а н о в и в :

Апеляційна скарга ТзОВ «Цикл Фінанс» подана поза межами строку на апеляційне оскарження.

В своїй апеляційній скарзі ТзОВ «Цикл Фінанс» посилається, що строк пропущено з поважних причин, оскільки копію рішення суду отримано апелянтом - 29 вересня 2026 року о 21 год. 40 хв., тому апеляційна скарга подана до суду 29 жовтня 2026 року, тобто в межах тридцятиденного строку з моменту отримання судового рішення.

В зв`язку з такими обставинами, просить поновити строк апеляційного оскарження рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 17 вересня 2026 року.

Відповідно до ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому тексту рішення суду.

Як вбачається з матеріалів справи, 17 вересня 2026 року було постановлено оскаржуване судове рішення, повний текст якого було виготовлено 28 вересня 2026 року, отже строк на апеляційне оскарження розпочався з 29 вересня 2026 року, а тому останнім днем для подачі апеляційної скарги було 28 жовтня 2026 року.

Відповідно до ч. 6 ст. 272 ЦПК України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.

Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

Отже, датою отримання оскаржуваного судового рішення є 30 вересня 2026 року, а тому останнім днем для подачі апеляційної скарги з моменту отримання повного судового рішення є 30 жовтня 2026 року.

Апеляційна скарга подана апелянтом через поштового оператора «Укрпошта» 29 жовтня 2026 року, тобто в межах тридцятиденного строку з моменту отримання повного рішення суду.

За таких обставин причини пропуску строку на апеляційне оскарження рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 17 вересня 2026 року є поважними, а тому строк апеляційного оскарження зазначеного судового рішення слід поновити, оскільки апеляційна скарга подана протягом тридцятиденного строку з моменту ознайомлення з повним текстом оскаржуваного рішення суду.

Апеляційна скарга ТзОВ «Цикл Фінанс» оформлена відповідно до вимог ст. 356 ЦПК України.

Як вбачається з матеріалів справи, ТзОВ «Цикл Фінанс» звернуллось до суду з позовом про стягнення трьох відсотків річних в розмірі 1 469,07 дол. США що відповідно до курсу Національного банку України станом на подачу позову еквівалентно 64 486 грн. 44 коп.

Згідно ч. 1 ст. 369 ЦПК України апеляційні скарги на рішення суду у справах з ціною позову менше тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.

Тому, згідно ч. 1 ст. 369 ЦПК України, розгляд справи проводиться без повідомлення сторін.

Підстави для відмови у відкритті апеляційного провадження та повернення апеляційної скарги відсутні.

Керуючись ст. ст. ст. 354, 359, 360, 369 ЦПК України, суд

у х в а л и в :

Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Цикл Фінанс» задовольнити.

Поновити Товариству з обмеженою відповідальністю «Цикл Фінанс» строк апеляційного оскарження рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 17 вересня 2026 року.

Справу розглянути в порядку ч. 1 ст. 369 ЦПК України без призначення судового засідання та повідомлення осіб, які брали участь у справі.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Цикл Фінанс» на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 17 вересня 2026 року.

Копії ухвали та апеляційної скарги надіслати учасникам справи.

Роз`яснити учасникам справи право на подання в строк до 07 грудня 2026 року відзиву на апеляційну скаргу разом з доказами надсилання (надання) копій відзиву і доданих до нього документів іншим учасникам справи відповідно до ст. 360 ЦПК України.

Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді А.М. Костенко

Т.О. Янчук

О.І. Ярмолюк

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
17.09.2026 Рішення № 140163622 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
17.09.2026 Рішення № 139880158 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
04.05.2026 Ухвала № 136247821 без тексту Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
04.05.2026 Ухвала № 136247820 без тексту Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
13.03.2026 Ухвала № 134836045 без тексту Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області