УХВАЛА
09 листопада 2026 р. Справа № 200/7314/21
Суддя Другого апеляційного адміністративного суду Фоміна Л.О., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 30.09.2026 по справі №200/7314/21
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області
про зміну способу виконання рішення суду у справі,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 30.09.2026 задоволено заяву ОСОБА_1 про зміну способу виконання рішення суду від 22 вересня 2021 року у справі № 200/7314/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про зміну способу виконання рішення суду у справі.
На зазначену ухвалу суду від 30.09.2026 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області подано апеляційну скаргу.
Вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з такого.
Згідно з ч. 1 ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 295 КАС України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
За змістом ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії даної ухвали.
Відповідно до ч. 3 ст. 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Рішення суду першої інстанції ухвалено 30.09.2026, останнім днем строку на апеляційне оскарження рішення є 15.09.2026, а апеляційну скаргу заявник подав в системі "Електроний суд" 04.11.2026, тобто з пропуском п`ятнадцятиденного строку на оскарження, проте питання про поновлення цього строку не порушує.
З огляду на викладене та враховуючи наведені вище правові норми, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
Зазначені недоліки апеляційної скарги можуть бути усунені шляхом направлення до Другого апеляційного адміністративного суду заяви про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення із зазначенням поважних причин пропуску строку.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.
Також, суд зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 299 КАС України питання про відмову у відкритті апеляційного провадження суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів після дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 296, 298, 299 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 30.09.2026 по справі №200/7314/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про зміну способу виконання рішення суду у справі - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Роз`яснити заявнику апеляційної скарги, що зазначені недоліки апеляційної скарги можуть бути усунені шляхом направлення до Другого апеляційного адміністративного суду заяви із зазначенням підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження.
Роз`яснити апелянту, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 299 Кодексу адміністративного судочинства України буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.О. Фоміна