Судові рішення

Ухвала № 141372860 у справі № 480/1101/24 від 10.11.2026

Ухвала від 10.11.2026 в адміністративній справі № 480/1101/24 (категорія «Зупинення, відмова в реєстрації податкових накладних»). Суд: Другий апеляційний адміністративний суд, суддя Спаскін О.А.

Справа№ 480/1101/24
СудДругий апеляційний адміністративний суд
СуддяСпаскін О.А.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваАдміністративне
КатегоріяЗупинення, відмова в реєстрації податкових накладних
Дата ухвалення10.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141372860

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

УХВАЛА

10 листопада 2026 р. Справа № 480/1101/24

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Спаскіна О.А.,

Суддів: Присяжнюк О.В. , Любчич Л.В. ,

розглянувши у письмовому провадженні клопотання Державної податкової служби України про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги Державної податкової служби України на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 01.10.2026 по справі № 480/1101/24

за позовом Державного підприємства "Дослідне господарство Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України"

до Головного управління ДПС у Сумській області , Державної податкової служби України

про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 01.10.2026 задоволено позов Державного підприємства "Дослідне господарство Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України" до Головного управління ДПС у Сумській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішеннь, зобов`язання вчинити певні дії.

На зазначене рішення суду Державною податковою службою України апеляційну скаргу.

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 03.11.2026 апеляційну скаргу залишено без руху та надано строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги - десять днів з дня отримання копії даної ухвали.

Згідно довідки про доставку електронного листа, копію зазначеної ухвали було надіслано до Державної податкової служби України в електронний кабінет 03.11.2026 року в 16:55.

Таким чином, останній день на усунення недоліків поданої апеляційної скарги - 16.11.2026.

09.11.2026 до суду надійшло клопотання Державної податкової служби України про продовження строків на усунення недоліків апеляційної скарги.

В обґрунтування заявленого клопотання зазначає про відсутність коштів для сплати судового збору, що ускладнює вчинення заходів щодо оплати судового збору.

Розглянувши клопотання відповідача про продовження строку на апеляційне оскарження рішення, колегія суддів вважає, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 118 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії.

Частинами другою та шостою ст. 121 КАС України визначено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Про поновлення або продовження процесуального строку, відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою.

Отже, законодавством регламентовано право суду продовжити встановлений ним процесуальний строк.

Крім того, у відповідності до ст.129 Конституції України та ст. 8 КАС України, однією із засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов`язку вчинити відповідну процесуальну дію.

Заявник у клопотанні посилається на відсутність коштів для сплати судового збору, що ускладнює вчинення заходів щодо оплати судового збору.

Разом з тим, належних доказів, що унеможливлюють виконання вимоги ухвали суду про залишення апеляційної скарги без руху до суду не надано.

Однак, проаналізувавши доводи, зазначені в клопотанні про продовження строку для усунення недоліків, враховуючи, що відповідач має намір усунути недоліки апеляційної скарги, вживає відповідні заходи, однак, у строк, встановлений судом, недоліки апеляційної скарги не усунуто, з метою забезпечення права відповідача на апеляційне оскарження, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заявленого клопотання та продовження процесуального строку для усунення недоліків апеляційної скарги протягом 10 днів з моменту отримання ухвали суду.

При цьому, суд апеляційної інстанції звертає увагу, що передбачений КАС України строк для усунення недоліків апеляційної скарги не може перевищувати десяти днів з дня вручення відповідної ухвали.

У разі невиконання вимог даної ухвали, апеляційна скарга буде повернута скаржнику, у відповідності до вимог закону.

Керуючись ст. ст.ст. 118, 121, 321, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Клопотання Державної податкової служби України про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 01.10.2026 по справі № 480/1101/24 - задовольнити.

Продовжити строк для усунення недоліків апеляційної скарги, встановлений ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 03.11.2026 про залишення без руху апеляційної скарги Державної податкової служби України на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 01.10.2026 по справі № 480/1101/24, встановивши строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом десяти днів від дати отримання копії даної ухвали.

Роз`яснити Державній податковій службі України, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений судом строк, апеляційна скарга буде повернута протягом п`яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Спаскін О.А.

Судді Присяжнюк О.В. Любчич Л.В.

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
10.11.2026 Ухвала № 141372856 Другий апеляційний адміністративний суд
10.11.2026 Ухвала № 141372848 Другий апеляційний адміністративний суд
03.11.2026 Ухвала № 141162328 без тексту Другий апеляційний адміністративний суд
03.11.2026 Ухвала № 141162325 без тексту Другий апеляційний адміністративний суд
12.10.2026 Рішення № 140510918 Сумський окружний адміністративний суд
01.10.2026 Ухвала № 140262032 Сумський окружний адміністративний суд
01.10.2026 Рішення № 140260129 Сумський окружний адміністративний суд
19.02.2024 Ухвала № 117116000 без тексту Сумський окружний адміністративний суд