П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------
У Х В А Л А
10 листопада 2026 р. м. Одеса Справа № 420/3492/25
Перша інстанція: суддя Бутенко А.В.,
повний текст судового рішення
складено 08.09.2026, м. Одеса
П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді - Кравченка К.В.,
судді - Джабурія О.В.,
судді - Вербицької Н.В.,
розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 08 вересня 2026 року за позовом ОСОБА_1 до Військово-медичного клінічного центру Південного регіону про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 08.09.2026 року прийнято звіт Військово-медичного клінічного центру Південного регіону про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 10.04.2025 року у справі №420/3492/25.
Не погоджуючись з вищевказаною ухвалою позивача 15.10.2026 року (через систему «Електронний суд») подав апеляційну скаргу.
Перевіривши подану апеляційну скаргу на відповідність її вимогам КАС України, було встановлено, що апеляційна скарга подана за межами 15-денного строку встановленого ч.1 ст.295 КАС України.
Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 21.10.2026 року відмовлено в задоволенні заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження, апеляційну скаргу залишено без руху на підставі ч.3 ст.298 КАС України, у зв`язку з пропуском строку на апеляційне оскарження та надано апелянту строк протягом 10 днів з моменту отримання вказаної ухвали суду для надання заяви про поновлення строку з зазначенням підстав пропуску цього строку та усунення недоліків апеляційної скарги.
Згідно довідки про доставлення електронного листа від 22.10.2026 року, вищевказана ухвала суду була надіслана апелянтові в його електронний кабінет, документ доставлено до електронного кабінету 22.10.2026 року о 02:11.
Дата отримання судом повідомлення про доставлення до електронного кабінету 22.10.2026 року о 05:59.
Таким чином, останнім днем для усунення недоліків поданої апеляційної скарги є 02.11.2026 року.
Проте в зазначений термін та на момент винесення даної ухвали від апелянта до суду не надійшло жодного листа, заперечення, клопотання про продовження строку або заяви про поновлення строку.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.299 КАС України, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.
Отже, оскільки апелянт після залишення апеляційної скарги без руху не усунув недоліки, які були визначені ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 21.10.2026 року, на підставі п.4 ч.1 ст.299 КАС України колегія суддів відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.299 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 08 вересня 2026 року.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з моменту вручення судового рішення.
Суддя-доповідач К.В. Кравченко
Судді О.В. Джабурія Н.В. Вербицька