Судові рішення

Ухвала № 141377221 у справі № 640/5622/22 від 10.11.2026

Ухвала від 10.11.2026 в адміністративній справі № 640/5622/22 (категорія «Зупинення, відмова в реєстрації податкових накладних»). Суд: Шостий апеляційний адміністративний суд, суддя Парінов Андрій Борисович.

Справа№ 640/5622/22
СудШостий апеляційний адміністративний суд
СуддяПарінов Андрій Борисович
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваАдміністративне
КатегоріяЗупинення, відмова в реєстрації податкових накладних
Дата ухвалення10.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141377221

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 640/5622/22

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

10 листопада 2026 року м. Київ

Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Парінов А.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги Головного управління Державної податкової служби у м. Києві на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2026 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Мікс Мастер» до Головного управління ДПС України у м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення зобов`язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2026 року позов задоволено.

Не погодившись з зазначеним судовим рішенням суду першої інстанції відповідачем (надалі - апелянт) подано апеляційну скаргу, в якій останній просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволені позовних вимог в повному обсязі.

Перевіривши вказану апеляційну скаргу на відповідність вимогам ст.ст. 295-297 КАС, судом встановлено наступне.

Відповідно до приписів п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (у редакцій чинній на момент звернення апелянта до суду із даною апеляційною скаргою).

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції станом на час подання апеляційної скарги) ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на рішення суду - 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2022 року становить 2481,00 грн.

Проте, в порушення зазначених правових норм, апелянтом не надано доказів сплати судового збору у розмірі 3721,50 грн (2481,00*150%), що свідчить про невідповідність поданої апеляційної скарги вимогам, встановленим ст. 296 КАС України, а саме п.1 ч. 5 цієї норми.

Також судом встановлено, що вказана апеляційна скарга не відповідаєє вимогам ст. 295 КАС України, оскільки вона подана поза межами строку на апеляційне оскарження.

Як вбачається з матеріалів справи оскаржуване рішення було прийнято у порядку спрощеного позовного провадження 03.04.2026, доставлено до електронного кабінету відповідача відповідно до данних отриманих з КП "ДСС" 03.04.2026 о 13:02 та вважається врученим 03.04.2026.

Відповідно до приписів ст. 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повний текст рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

За наведених обставин, останнім днем строку звернення до суду з даною апеляційною скаргою є 03.05.2026.

Водночас, як встановлено судом, дану апеляційну скаргу було подано через канцелярію Шостого апеляційного адміністративного суду 02.06.2026, тобто після закінчення встановленого законодавством строку для вчинення відповідних процесуальних дій.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 296 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 169 цього Кодексу, якою передбачено, що у разі якщо позовну заяву (апеляційну скаргу) подано без додержання вимог, встановлених цим Кодексом, суддя протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви (апеляційної скарги) постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Положеннями ч. 2 ст. 169 КАС України регламентовано, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху поставляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

На підставі викладеного, суд зазначає, що вказані у даній ухвалі недоліки апеляційної скарги можуть бути усунуті шляхом подання суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з моменту отримання копії даної ухвали:

- оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 3721,50 грн (сплаченого за такими реквізитами: Отримувач: ГУК у м. Києві/Печерський район/22030101, ЄДРПОУ отримувача: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО банку: 899998; Рахунок: [рахунок приховано]. Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: 101; (ЄДРПОУ/РНОКПП апелянта); за розгляд апеляційної скарги (назва апелянта); Шостий апеляційний адміністративний суд; справа № (номер судової справи);

- заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження з зазначенням поважних причин для такого поновлення та наданням доказів на підтверження вказаних у заяві обставин.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 169, 295-298, 325, 328 КАС України, суд,

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у м. Києві на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2026 року - залишити без руху.

Надати строк для усунення недоліків вказаної апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії даної ухвали.

Копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху - надіслати апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя А.Б. Парінов

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
10.11.2026 Ухвала № 141377193 Шостий апеляційний адміністративний суд
25.06.2026 Ухвала № 137707297 Шостий апеляційний адміністративний суд
21.05.2026 Ухвала № 136713928 без тексту Шостий апеляційний адміністративний суд
04.05.2026 Ухвала № 136259105 без тексту Шостий апеляційний адміністративний суд
03.04.2026 Рішення № 135411137 без тексту Луганський окружний адміністративний суд
11.02.2025 Ухвала № 125075300 без тексту Луганський окружний адміністративний суд
21.02.2022 Ухвала № 103565637 без тексту Окружний адміністративний суд міста Києва