Іванівський районний суд Одеської області
Справа № 499/1625/26
Провадження № 2/499/1175/26
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
10 листопада 2026 року селище Іванівка
Суддя Іванівського районного суду Одеської області Кравчук Олександр Олександрович, отримав цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на нерухоме майно,
У С Т А Н О В И В:
1.Суть питання, що вирішується ухвалою таке
1.1. 09 жовтня 2026 року адвокат Опалько Олег Миколайович (далі також - представник) в інтересах ОСОБА_1 (далі також - позивач) подав позовну заяву до ОСОБА_2 (далі також - відповідач) про визнання права власності на нерухоме майно, в якій просить:
- визнати дійсним договір купівлі-продажу укладений 25 травня 2025 року між позивачем та відповідачем;
- визнати за позивачем право власності на однокімнатну квартиру АДРЕСА_1 (далі також - позовна заява).
1.2. Іванівський районний суд Одеської області ухвалою від 15 жовтня 2026 року залишив позовну заяву без руху (далі також - ухвала від 15 жовтня 2026 року), як таку, що подана позивачем без урахування вимог статті 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - також ЦПК).
2. Мотиви, з яких суд дійшов висновків і закону, яким керувався такі
2.1. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві (частина 3 статті 185 ЦПК).
Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків (частина 5 статті 185 ЦПК).
Днем вручення судового рішення є день вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи (пункт 2 частини 6 статті 272 ЦПК).
2.2. Довідка про доставку електронного документу свідчить, що представник позивача отримав ухвалу від 15 жовтня 2026 року способом направлення на електронний кабінет 16 жовтня 2026 року, отже строк встановлений для усунення недоліків закінчився 26 жовтня 2026 року.
Однак, у встановлений строк позивач, представник позивача не усунули зазначені в ухвалі від 15 жовтня 2026 року недоліки та інших заяв, клопотань не подали, хоча повинні були з розумним інтервалом самі цікавитися ходом справи.
3. Висновок такий
З огляду на зазначене суд доходить висновку, що позовну заяву необхідно визнати неподаною та повернути позивачеві.
Керуючись статтею 185, 260, 261 ЦПК, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Визнати неподаною та повернути позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на нерухоме майно.
Роз`яснити позивачу, представнику що після усунення умов, що були підставою для повернення заяви, вона має право звернутися до суду повторно.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена способом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Олександр КРАВЧУК