Судові рішення

Ухвала № 141385029 у справі № 743/1367/25 від 11.11.2026

Ухвала від 11.11.2026 у цивільній справі № 743/1367/25 (категорія «Споживчого кредиту»). Суд: Чернігівський апеляційний суд, суддя Стельмах А. П.

Справа№ 743/1367/25
СудЧернігівський апеляційний суд
СуддяСтельмах А. П.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяСпоживчого кредиту
Дата ухвалення11.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141385029

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

У Х В А Л А

11 листопада 2026 року м. Чернігів

Унікальний номер справи № 743/1367/25

Головуючий у першій інстанції - Макаревич Я. М.

Апеляційне провадження № 22-ц/4823/2302/26

Чернігівський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючого - судді Стельмаха А.П.,

суддів: Скрипки А. А., Шарапової О. Л.,

розглянув матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на заочне рішення Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 10 березня 2026 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Єврокредит» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

У С Т А Н О В И В:

Заочним рішенням Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 10 березня 2026 року позов задоволено та стягнуто з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Фінансова компанія «Єврокредит» заборгованість за кредитним договором від 27 жовтня 2021 року № TDB.2021.0308.30643 у розмірі 28 998 грн 12 коп. Ухвалою цього суду від 28 серпня 2026 року заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення залишено без задоволення.

Не погодившись із рішенням суду, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу.

Ухвалою Чернігівського апеляційного суду від 12 жовтня 2026 року апеляційну скаргу залишено без руху, відмовлено в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору, зменшення його розміру або відстрочення сплати та запропоновано скаржнику сплатити 4 542 грн судового збору і надати примірник апеляційної скарги з додатками для позивача.

21 жовтня 2026 року ОСОБА_1 подав заяву про усунення недоліків, повторно просив звільнити його від сплати судового збору, а в разі відмови продовжити строк для усунення недоліків. Також надав примірник апеляційної скарги з додатками для позивача.

Ухвалою Чернігівського апеляційного суду від 26 жовтня 2026 року в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору відмовлено, а строк для усунення недоліків продовжено на п`ять днів з дня вручення копії ухвали. Скаржнику запропоновано надати документ про сплату судового збору в розмірі 4 542 грн. Роз`яснено, що у разі невиконання вимог апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута.

Копію цієї ухвали доставлено до електронного кабінету Астаточного В. А. 28 жовтня 2026 року о 21 год 44 хв 12 с, що підтверджується довідкою про доставку електронного документа.

Відповідно до частини шостої статті 272 ЦПК України, оскільки копію ухвали доставлено до електронного кабінету після 17 години, вона вважається врученою скаржнику наступного робочого дня, тобто 29 жовтня 2026 року. Отже, перебіг продовженого строку розпочався 30 жовтня 2026 року та закінчився 03 листопада 2026 року.

Станом на 11 листопада 2026 року відповідач вимоги ухвали Чернігівського апеляційного суду від 12 жовтня 2026 року не виконав в частині надання документу про сплату судового збору в розмірі 4 542 грн

Відповідно до положень ч. 3 ст. 185, ч. 2, 6 ст. 357 ЦПК України у разі невиконання ухвали суду про залишення апеляційної скарги без руху у встановлений строк, скарга вважається неподаною та повертається особі, яка її подала.

Ураховуючи викладене, апеляційну скаргу ОСОБА_1 належить визнати неподаною та повернути заявнику.

Згідно з ч.2 ст. 357 та ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Керуючись ст. 185, 357 ЦПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на заочне рішення Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 10 березня 2026 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Єврокредит» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - вважати неподаною та повернути заявнику.

Копію ухвали про повернення апеляційної скарги направити учасникам справи, а скаржнику - копію ухвали разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня набрання нею законної сили.

Головуючий: Судді:

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
26.10.2026 Ухвала № 140918050 без тексту Чернігівський апеляційний суд
12.10.2026 Ухвала № 140492929 Чернігівський апеляційний суд
28.08.2026 Ухвала № 139304056 Ріпкинський районний суд Чернігівської області
26.05.2026 Ухвала № 136820445 без тексту Ріпкинський районний суд Чернігівської області
16.04.2026 Ухвала № 135726767 без тексту Ріпкинський районний суд Чернігівської області
10.03.2026 Рішення № 134708457 без тексту Ріпкинський районний суд Чернігівської області
10.03.2026 Ухвала № 134708456 без тексту Ріпкинський районний суд Чернігівської області
27.01.2026 Ухвала № 133607260 без тексту Ріпкинський районний суд Чернігівської області
01.12.2025 Ухвала № 132203594 без тексту Ріпкинський районний суд Чернігівської області
24.10.2025 Ухвала № 131234598 без тексту Ріпкинський районний суд Чернігівської області