ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
09 листопада 2026 року м. Львів Справа № 464/6768/23
Західний апеляційний господарський суд в складі колегії:
головуючого судді Кравчук Н.М.
суддів Скрипчук О.С.
Шаповал Д.В.
розглянувши апеляційну скаргу ФОП Романюк Ольги Євгенівни від 05.10.2026 (вх..№ЗАГС 01-05/3341/26, 01-05/3352/26 від 06.10.2026)
на рішення Господарського суду Львівської області від 09.09.2026 ( повний текст рішення складено та підписано 14.09.206, суддя М.Р. Король)
у справі № 464/6768/23
за позовом Львівської міської ради, м. Львів
до відповідача Фізична особа-підприємець Романюк Ольги Євгенівни( надалі- ФОП Романюк Ольги Євгенівни), м. Яворів
про стягнення безпідставно збережених коштів,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Львівського апеляційного суду від 07.01.2026 у справі № 464/6768/23 заяву Львівської міської ради про направлення справи за встановленою юрисдикцією задоволено, справу за позовом Львівської міської ради до ФОП Романюк Ольги Євгенівни про стягнення безпідставно збережених коштів направлено до Господарського суду Львівської області.
Після надходження матеріалів справи № 464/6768/23 до Господарського суду Львівської області, відповідно до проведеного 25.02.2026 автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу передано для розгляду судді Король М.Р.
Рішенням Господарського суду Львівської області від 09.09.2026 у справі № 464/6768/23 позов задоволено повністю. Стягнуто з Романюк Ольги Євгенівни на користь Львівської міської ради суму 168 791,43 грн безпідставно збережених коштів, у зв`язку з користуванням земельними ділянками кадастровий номер [номер приховано]:07:003:0036, кадастровий номер [номер приховано]:07:003:0046, кадастровий номер [номер приховано]:07:003:0045 комунальної власності без правовстановлюючих документів та 2 684,00 грн. судового збору.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, ФОП Романюк Ольга Євгенівна звернулася до Західного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.10.2026 справу № 464/6768/23 розподілено до розгляду судді-доповідачу Кравчук Н.М., склад колегії сформовано: Кравчук Н.М. - головуючий суддя, судді: Шаповал Д.В. та Скрипчук О.С.
Ухвалою Західного апеляційного господарського суду від 12.10.2026 залишено без руху апеляційну скаргу ФОП Романюк Ольги Євгенівни від 05.10.2026 на рішення Господарського суду Львівської області від 09.09.2026 у справі № 464/6768/23. Зобов`язано надати суду докази сплати судового збору в сумі 3 220, 80грн.
22.10.2026 скаржником через систему "Електронний суд" було подано до суду заяву від 22.10.2026(вх..№ЗАГС 01-04/9003/26 від 23.10.2026 про виконання вимог ухвали Західного апеляційного господарського суду від 12.10.2026. Долучено платіжну інструкцію від 22.10.2026 у сумі 3 220, 80 грн.
Також в прохальній частині апеляційної скарги скаржник просив поновити строк на апеляційне оскарження.
Відповідно до частини 1 статті 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Судом встановлено, що 14.09.2026 Господарським судом Львівської області у даній справі було підписано повний текст рішення. Отже, останнім днем на подання апеляційної скарги у цій справі є 05.10.2026, тобто, в межах строку на апеляційне оскарження.
Відтак, суд вважає безпідставним подане клопотання скаржника, оскільки останнім не пропущено строк на подання апеляційної скарги, передбачений частиною 1 статті 256 Господарського процесуального кодексу України.
Отже, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення клопотання скаржника про поновлення строку на подання апеляційної скарги без розгляду.
Відповідно до частини 3 статті 262 ГПК України питання про відкриття апеляційного провадження у справі вирішується не пізніше п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, передбаченому статтею 260 цього Кодексу.
З огляду на вищенаведене, суд визнає достатніми подані матеріали для відкриття апеляційного провадження.
Згідно з частиною 4 статті 262 ГПК України в ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу та вирішується питання про витребування матеріалів справи.
Відповідно до частини 10 статті 270 Господарського процесуального кодексу України апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Частиною 13 статті 8 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
У зв`язку із перебуванням членів колегії у відпустці в період з 26.10.2026 по 06.11.2026, ухвала постановлена в перший робочий день після відпустки.
На підставі вищенаведеного, колегія суддів апеляційного суду дійшла висновку про розгляд даної справи без виклику учасників справи.
Керуючись статтями 8, 234, 262, 270 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд
постановив:
1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ФОП Романюк Ольги Євгенівни від 05.10.2026 на рішення Господарського суду Львівської області від 09.09.2026 у справі №464/6768/23 в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.
2. Господарському суду Львівської області - невідкладно надіслати на адресу Західного апеляційного господарського суду матеріали справи № 464/6768/23.
3. Позивачу - подати (надіслати) суду обґрунтований відзив на апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. До відзиву додати докази надсилання (надання) копії відзиву та доданих до нього документів скаржнику у справі.
4. Копії ухвали надіслати учасникам справи та Господарському суду Львівської області.
5. Неявка уповноважених представників у судове засідання не є перешкодою для розгляду апеляційної скарги по суті відповідно до положень ч. 12 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки суду https://wag.court.gov.ua/sud4870/ на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.
Головуючий суддя Н.М. Кравчук
Судді О.С. Скрипчук
Д.В. Шаповал