Судові рішення

Ухвала № 137490863 у справі № 521/11414/24 від 17.06.2026

Ухвала від 17.06.2026 у цивільній справі № 521/11414/24 (категорія «Про позбавлення батьківських прав»). Суд: Одеський апеляційний суд, суддя Коновалова В. А.

Справа№ 521/11414/24
СудОдеський апеляційний суд
СуддяКоновалова В. А.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяПро позбавлення батьківських прав
Дата ухвалення17.06.2026
Надійшло до реєстру18.06.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/137490863

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

Номер провадження: 22-ц/813/7363/26

Справа №: 521/11414/24

Головуючий у першій інстанції Мазун І. А.

Доповідач Коновалова В. А.

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

17.06.2026 року м. Одеса

Одеський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: Коновалової В.А. (суддя - доповідач), Лозко Ю.П., Назарової М.В.,

вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження у цивільній справі

за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , від імені якого діє представник ОСОБА_2 ,

на рішення Хаджибейського районного суду м.Одеси від 13 травня 2026 року,

за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа - Орган опіки та піклування Хаджибейської районної адміністрації Одеської міської ради про встановлення факту самостійного виховання та утримання дитини батьком, позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,

в с т а н о в и в:

Хаджибейський районний суд м.Одеси рішенням від 13.05.2026 року позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа - Орган опіки та піклування Хаджибейської районної адміністрації Одеської міської ради про встановлення факту самостійного виховання та утримання дитини батьком, позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів - задовольнив частково. Стягнуто з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частки всіх видів доходів щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи з 17 липня 2024 року і до досягнення дитиною повноліття. Стягнув з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір у розмірі 1331 гривень 20 копійок. У задоволені інших позовних вимог, відмовив.

Не погодившись з вказаним рішенням в частині незадоволених позовних вимог, ОСОБА_1 , від імені якого діє представник ОСОБА_2 , через підсистему «Електронний суд» звернувся до суду з апеляційною скаргою.

Одеський апеляційний суд ухвалою від 05.06.2026 року залишив апеляційну скаргу без руху у зв`язку із відсутністю доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції. Скаржнику роз`яснено про необхідність усунення недоліків у визначений ухвалою суду строк.

Копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху доставлено до електронного кабінету Електронного Суду представника скаржника 12.06.2026 року, що підтверджується довідкою.

15.06.2026 року від ОСОБА_1 , від імені якого діє представник ОСОБА_2 , через підсистему «Електронний суд», на адресу апеляційного суду надійшла заява про усунення недоліків, до якої долучено квитанцію про сплату судового збору у визначеному судом розмірі.

З огляду на викладене, скаржником в повній мірі усунені недоліки апеляційної скарги, зазначені в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху від 05.06.2026 року.

Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Статтею 123 ЦПК України передбачено, що перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Згідно ч. 3 ст. 124 ЦПК України, якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Оскаржуване рішення суду ухвалено 13.05.2026 року. Повний текст рішення складено 18.05.2026 року.

Останнім днем строку на подання апеляційної скарги є 17.06.2026 року.

Апеляційна скарга відправлена засобами поштового зв`язку 03.06.2026 року.

Отже, апеляційна скарга подана з дотриманням строку на апеляційне оскарження рішення суду.

Судовий збір, передбачений Законом України «Про судовий збір», сплачено в повному обсязі.

Форма і зміст апеляційної скарги відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України.

Підстав для повернення апеляційної скарги, залишення її без руху, відмови у відкритті провадження або повернення справи до суду першої інстанції не вбачається.

Керуючись ст. ст. 354, 359 ЦПК України,

у х в а л и в:

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , від імені якого діє представник ОСОБА_2 , на рішення Хаджибейського районного суду м.Одеси від 13 травня 2026 року.

Надіслати сторонам копію ухвали про відкриття апеляційного провадження.

Роз`яснити ОСОБА_3 право подати до Одеського апеляційного суду відзив на апеляційну скаргу у письмовій формі у десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали та апеляційної скарги, який за формою і змістом має відповідати ст. 360 ЦПК України, із одночасним наданням доказів надсилання (надання) копії цього відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Роз`яснити Органу опіки та піклування Хаджибейської районної адміністрації Одеської міської ради право подати до Одеського апеляційного суду пояснення у письмовій формі, виклавши свої аргументи та міркування з приводу апеляційної скарги у десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали та апеляційної скарги, які за формою і змістом має відповідати ст. 360 ЦПК України, із одночасним наданням доказів надсилання (надання) копії цих пояснень та доданих до них документів іншим учасникам справи.

Відсутність відзиву/пояснень на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції (ч. 3 ст. 360 ЦПК України).

Роз`яснити учасникам справи право брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції в порядку, передбаченому статтею 212 ЦПК України.

Витребувати із Хаджибейського районного суду м.Одеси цивільну справу № 521/11414/24, шляхом її надіслання на адресу Одеського апеляційного суду у найкоротший строк.

Інформацію щодо справи, яка розглядається, учасники справи можуть отримати на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет - https://court.gov.ua/fair/sud4813/.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
22.10.2026 Постанова № 141352191 без тексту Одеський апеляційний суд
22.10.2026 Постанова № 140876011 без тексту Одеський апеляційний суд
23.09.2026 Ухвала № 140002900 Одеський апеляційний суд
27.07.2026 Ухвала № 138530120 Одеський апеляційний суд
05.06.2026 Ухвала № 137334038 Одеський апеляційний суд
13.05.2026 Рішення № 136580141 без тексту Хаджибейський районний суд міста Одеси
13.05.2026 Рішення № 136580140 без тексту Хаджибейський районний суд міста Одеси
27.11.2025 Ухвала № 132225502 без тексту Хаджибейський районний суд міста Одеси
29.10.2025 Ухвала № 131382396 без тексту Хаджибейський районний суд міста Одеси
24.10.2024 Ухвала № 122585683 без тексту Хаджибейський районний суд міста Одеси
06.08.2024 Ухвала № 120850937 без тексту Хаджибейський районний суд міста Одеси
23.07.2024 Ухвала № 120703391 без тексту Хаджибейський районний суд міста Одеси