Судові рішення

Ухвала № 138499340 у справі № 911/104/22 від 24.07.2026

Ухвала від 24.07.2026 у господарській справі № 911/104/22 (категорія «Енергоносіїв»). Суд: Північний апеляційний господарський суд, суддя Гончаров С.А.

Справа№ 911/104/22
СудПівнічний апеляційний господарський суд
СуддяГончаров С.А.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваГосподарське
КатегоріяЕнергоносіїв
Дата ухвалення24.07.2026
Надійшло до реєстру27.07.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/138499340

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 [телефон приховано] inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

"24" липня 2026 р. Справа№ 911/104/22

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Гончарова С.А.

суддів: Колесника Р.М.

Коробенка Г.П.

за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Соната БЦ"

на рішення Господарського суду міста Києва від 23.06.2026 (повний текст складено 06.07.2026)

та на додаткове рішення Господарського суду міста Києва від 07.07.2026

у справі №911/104/22 (суддя Морозов С.М.)

за позовом Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські регіональні електромережі"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Соната БЦ"

про стягнення 123 522, 08 грн

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду міста Києва від 23.06.2026 позов задоволено повністю. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Соната БЦ» на користь Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські регіональні електромережі» суму коштів в розмірі 116 101, 44 грн, суму 3% річних в розмірі 2 347, 48 грн, суму інфляційних втрат в розмірі 5 073, 16 грн та суму судового збору у розмірі 2 270, 00 грн.

Додатковим рішенням Господарського суду міста Києва від 07.07.2026 заяву Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські регіональні електромережі" про ухвалення додатково рішення щодо розподілу судових витрат задоволено. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Соната БЦ» на користь Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські регіональні електромережі» суму витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 12 600, 00 грн.

Не погодившись із прийнятим рішенням та додатковим рішення, 24.07.2026 (згідно дати звернення до системи «Електронний суд») Товариство з обмеженою відповідальністю "Соната БЦ" звернулось до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на рішення Господарського суду міста Києва від 23.06.2026 та на додаткове рішення Господарського суду міста Києва від 07.07.2026 у справі №911/104/22, в якій просить рішення Господарського суду міста Києва від 23.06.2026 року та додаткове рішення від 07.07.2026 року у справі №911/104/22 скасувати та ухвалити нове, яким у задоволенні позову ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» відмовити повністю.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.07.2026, апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя Гончаров С.А., судді Коробенко Г.П., Колесник Р.М.

Одночасно скаржником в тексті апеляційної скарги порушено клопотання про відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду міста Києва від 23.06.2026.

Вказане клопотання обґрунтоване тим, оскаржуване рішення було надіслане скаржнику через підсистему «Електронний суд» та отримане ним 07.07.2026.

Дослідивши матеріали справи, Північний апеляційний господарський суд встановив, що повний текст оскаржуваного рішення суду першої інстанції складено та прийнято Господарським судом міста Києва 06.07.2026, отже останній день подачі апеляційної скарги припадає на 27.07.2026 (26.07.2026 вихідний день).

Загальний порядок відновлення пропущених процесуальних строків врегульований ст. 119 ГПК України, відповідно до якої суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 ГПК апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Подавши апеляційну скаргу 24.07.2026, Товариство з обмеженою відповідальністю "Соната БЦ" подало скаргу протягом двадцяти днів з дня оголошення повного тексту рішення суду, а тому клопотання про поновлення строку на подання апеляційної скарги підлягає залишенню без розгляду оскільки пропуску строку на апеляційне оскарження не вбачається.

Враховуючи вищевикладене, Північний апеляційний господарський суд визнав подані матеріали достатніми для відкриття апеляційного провадження. Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали до суду не надійшло.

Згідно з ч. 1 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі (Глава 1. Апеляційне провадження).

За правилами п. 1 ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 3 ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2026 рік" встановлено, що з 01.01.2026 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3 328, 00 грн.

Отже, малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує 332 800, 00 грн (3 328, 00 грн * 100 = 332 800, 00 грн).

Враховуючи, що предметом позову у цій справі є вимога про стягнення 123 522, 08 грн, вказана справа, у відповідності до приписів ГПК України, відноситься до малозначних справ.

Частиною 10 ст. 270 ГПК України визначено, що апеляційні скарги на рішення Господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.

Відповідно до ч. 13 ст. 8 ГПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

На підставі ч. 4 ст. 262 ГПК України слід витребувати матеріали справи у суду першої інстанції.

Керуючись ст. ст. 8, 207, 234, 251, 252, 256, 262, 263, 267, ч. 10 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Соната БЦ" на рішення Господарського суду міста Києва від 23.06.2026 та на додаткове рішення Господарського суду міста Києва від 07.07.2026 у справі №911/104/22.

2. Призначити до розгляду апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Соната БЦ" на рішення Господарського суду міста Києва від 23.06.2026 та на додаткове рішення Господарського суду міста Києва від 07.07.2026 у справі №911/104/22 у порядку письмового провадження без повідомлення учасників.

3. Витребувати матеріали справи №911/104/22 у Господарського суду міста Києва.

4. Роз`яснити позивачу право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу, заперечення, пояснення щодо апеляційної скарги в письмовій формі протягом десяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відповідно.

Звернути увагу позивача, що згідно вимог ст. 263 ГПК України, до відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

5. Роз`яснити апелянту право подати до суду апеляційної інстанції заперечення на відзив (в разі його надання) в письмовій формі протягом п`яти днів з дня його отримання (в разі надання - надати суду докази надсилання (надання) їх іншим учасникам справи).

6. Встановити учасникам справи строк для подачі всіх заяв та клопотань в письмовій формі протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали (в разі подання, надати суду докази їх направлення іншим учасникам по справі).

7. Попередити учасників справи, що заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя С.А. Гончаров

Судді Р.М. Колесник

Г.П. Коробенко

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
05.11.2026 Ухвала № 141302378 Північний апеляційний господарський суд
05.11.2026 Ухвала № 141302374 Північний апеляційний господарський суд
14.10.2026 Постанова № 140652158 Північний апеляційний господарський суд
07.07.2026 Рішення № 137994508 Господарський суд міста Києва
23.06.2026 Рішення № 137994503 Господарський суд міста Києва
12.05.2026 Ухвала № 136426551 без тексту Господарський суд міста Києва
25.03.2026 Ухвала № 135123092 без тексту Господарський суд міста Києва
11.03.2026 Ухвала № 134728375 без тексту Господарський суд міста Києва
14.01.2026 Ухвала № 133283849 без тексту Господарський суд міста Києва
12.05.2023 Ухвала № 110813206 без тексту Господарський суд міста Києва
07.02.2023 Ухвала № 108874267 без тексту Господарський суд міста Києва
30.11.2022 Ухвала № 107585007 без тексту Господарський суд міста Києва
26.10.2022 Ухвала № 106949976 без тексту Господарський суд міста Києва
29.06.2022 Ухвала № 104986897 без тексту Господарський суд міста Києва
25.05.2022 Ухвала № 104452846 без тексту Господарський суд міста Києва
02.05.2022 Ухвала № 104135683 без тексту Господарський суд міста Києва
31.01.2022 Ухвала № 102853660 без тексту Господарський суд Київської області