ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 [телефон приховано] inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження
"28" липня 2026 р. Справа№ 910/13681/24
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Тищенко А.І.
суддів: Михальської Ю.Б.
Мальченко А.О.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Гарант Проф Інвест"
на ухвалу Господарського суду міста Києва
від 23.06.2026
у справі №910/13681/24 (суддя Морозов С.М.)
за заявою Київської міської прокуратури
про забезпечення позову
за позовом Заступника керівника Київської міської прокуратури
до
1. Київської міської ради
2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Гарант Проф Інвест"
про визнання незаконним рішення, визнання недійсним договору, зобов`язання вчинити дії та скасування державних реєстрацій,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 23.06.2026 у справі №910/13681/24 заяву Київської міської прокуратури про забезпечення позову задоволено.
Ухвалено вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони Товариству з обмеженою відповідальністю "Гарант Проф Інвест", а також будь яким іншим особам, вчиняти будь-які дії щодо проведення підготовчих, вишукувальних та будівельних робіт на земельній ділянці загальною площею 1,2337 га по вул. Оноре де Бальзака, 68/18 у Деснянському районі м. Києва (кадастровий номер [номер приховано]:62:010:0018) до набрання законної сили рішенням у даній справі.
Ухвала про забезпечення позову має силу виконавчого документу, набирає законної сили з моменту її підписання (23.06.2026 року) та може бути пред`явлена до виконання у строк до 22.06.2029 року.
Стягувачем у виконавчому провадженні за цією ухвалою є Київська міська прокуратура (код ЄДРПОУ 02910019, адреса: 03150, м. Київ, вул. Предславинська, буд. 45/90).
Боржником у виконавчому провадженні за цією ухвалою є Товариство з обмеженою відповідальністю "Гарант Проф Інвест" (код ЄДРПОУ 38887790, адреса: 01054, м. Київ, вул. Лисенка, 8).
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач звернувся до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, просить скасувати оскаржувану ухвалу, та прийняти нову, якою скасувати забезпечення позову у справі №910/13681/24.
Одночасно апелянтом подано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.07.2026 апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючого судді Тищенко А.І., суддів: Михальської Ю.Б., Мальченко А.О.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 08.07.2026 витребувано з Господарського суду міста Києва копії матеріалів справи №910/13681/24. Відкладено вирішення питання щодо подальшого руху апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Гарант Проф Інвест" на ухвалу Господарського суду міста Києва від 23.06.2026 у справі №910/13681/24 до надходження копій матеріалів справи з Господарського суду міста Києва.
23.07.2026 на адресу Північного апеляційного господарського суду надійшли копії матеріалів справи №910/13681/24.
Розглянувши заяву апелянта про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду міста Києва від 23.06.2026 у справі №910/13681/24, колегія суддів зазначає таке.
З матеріалів справи вбачається, що повний текст ухвали Господарського суду міста Києва про забезпечення позову у справі №910/13681/24 було складено та підписано 23.06.2026.
Відповідно до частини 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Враховуючи, що повний текст оскаржуваної ухвали суду першої інстанції було складено 23.06.2026, останнім днем процесуального строку на її апеляційне оскарження є 03.07.2026 включно.
Цю апеляційну скаргу скаржник подав до суду 03.07.2026, тобто в межах встановленого законом десятиденного строку.
Частиною 1 статті 119 ГПК України встановлено, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Оскільки судом встановлено, що апеляційна скарга подана в межах процесуального строку, встановленого статтею 256 Господарського процесуального кодексу України, строк на апеляційне оскарження скаржником пропущений не був, а тому заявлене клопотання про його поновлення є безпідставним та вирішенню не підлягає.
Відповідно до частини 3 статті 262 Господарського процесуального кодексу України питання про відкриття апеляційного провадження у справі вирішується не пізніше п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, передбаченому статтею 260 цього Кодексу.
Подані матеріали є достатніми для відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду.
Заперечень проти відкриття апеляційного провадження від учасників справи не надійшло.
Враховуючи вищевикладене, дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, апеляційний суд приходить до висновку про наявність підстав для відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду.
З урахуванням перебування колегії суддів у довгостроковій відпустці та з метою забезпечення права сторін на розгляд справи належним складом суду, судове засідання підлягає призначенню на найближчу дату після виходу колегії суддів з відпустки.
Керуючись статтями 234, 256, 262, 263, 268, 270 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд-
У Х В А Л И В:
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Гарант Проф Інвест" на ухвалу Господарського суду міста Києва від 23.06.2026 у справі №910/13681/24.
Справу №910/13681/24 призначити до розгляду на 01.09.2026 о 15:50 год.
Засідання відбудеться в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1а, зал судових засідань № 10 (другий поверх).
Встановити учасникам справи строк для надання можливості скористатися наданими ст. 267 Господарського процесуального кодексу України правами протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали.
Попередити учасників справи, що заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду. Згідно з ч. 2 ст. 169 ГПК України заяви, клопотання і заперечення подаються тільки в письмовій формі.
Довести до відома учасників провадження у справі, що у разі подання до суду апеляційної інстанції відзиву на апеляційну скаргу, до нього додаються докази надсилання (надання) його копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи (ч. 4 ст. 263 Господарського процесуального кодексу України).
Всі процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Звернути увагу учасників справи на те, що суд повертає письмову заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Роз`яснити учасникам справи, що юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника (ч.3 ст.56 ГПК України). Представником у суді може бути адвокат або законний представник (ч.1 ст.58 ГПК України).
Учасники процесу можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб - адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://anec.court.gov.ua/sud4873/gromadyanam/csz/m.
Головуючий суддя А.І. Тищенко
Судді Ю.Б. Михальська
А.О. Мальченко