Судові рішення

Ухвала № 140636127 у справі № 640/20250/22 від 14.10.2026

Ухвала від 14.10.2026 в адміністративній справі № 640/20250/22 (категорія «Визначення митної вартості товару»). Суд: Касаційний адміністративний суд Верховного Суду, суддя Васильєва І.А.

Справа№ 640/20250/22
СудКасаційний адміністративний суд Верховного Суду
СуддяВасильєва І.А.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваАдміністративне
КатегоріяВизначення митної вартості товару
Дата ухвалення14.10.2026
Надійшло до реєстру16.10.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/140636127

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

УХВАЛА

14 жовтня 2026 року

м. Київ

справа №640/20250/22

адміністративне провадження № К/990/42424/26

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача Васильєвої І.А.,

суддів: Шишова О.О., Яковенка М.М.,

перевіривши матеріали касаційної скарги Київської митниці на рішення Київського окружного адміністративного суду від 20.05.2025 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 11.06.2026 у справі №640/20250/22 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Промислова оптова компанія» до Одеської митниці, як відокремленого підрозділу Державної митної служби України про визнання протиправними та скасування рішень,

УСТАНОВИВ:

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 20.05.2025, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 11.06.2026, адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Промислова оптова компанія» до Одеської митниці, як відокремленого підрозділу Державної митної служби України про визнання протиправними та скасування рішень задоволено. Визнано протиправними та скасовано картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні, випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UА500020/2022/000089 від 24 01.2022 та рішення про коригування митної вартості товарів №UА500020/2021/000070/2 від 24.01.2022. Визнано протиправними та скасовано картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні, випуску чи пропуску транспортних засобів комерційного призначення №UА100230/2022/000161 від 11.02.2022 та рішення про коригування митної вартості товарів №UА100230/2022/610033/2 від 11.02.2022 Визнано протиправними та скасовано картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні, випуску чи пропуску транспортних засобів комерційного призначення №UА100230/2022/000162 від 12.02.2022 та рішення про коригування митної вартості товарів №UА100230/2022/610034/2 від 12.02.2022. Справа розглядалася в порядку спрощеного провадження.

До Верховного Суду 14.09.2026 надійшла касаційна скарга Київської митниці на рішення Київського окружного адміністративного суду від 20.05.2025 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 11.06.2026 у справі №640/20250/22 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Промислова оптова компанія» до Одеської митниці, як відокремленого підрозділу Державної митної служби України про визнання протиправними та скасування рішень.

Ухвалою Верховного Суду від 28.09.2026 касаційну скаргу залишено без руху, встановлено скаржнику десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги шляхом сплати судового збору та надання оригіналу платіжного документа.

Вказану ухвалу доставлено до електронного кабінету скаржника 29.09.2026 о 18 год 24 хв, судом повідомлення про доставлення отримано 29.09.2026 о 18 год 26 хв.

Відповідно до пункту 5 частини 6 статті 251 КАС України якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення. Отже, днем вручення вважається 30.09.2026.

Відповідно до частини 1 статті 120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Відповідно до частини 1 статті 120 КАС України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Отже, останнім днем для усунення недоліків касаційної скарги було 12.10.2026.

В межах встановленого судом строку скаржником не надіслано заяву про усунення недоліків касаційної скарги, не виконано вимоги ухвали Верховного Суду від 28.09.2026, отже не усунуто недоліки, які були підставою для залишення її без руху.

Відповідно до частини 2 статті 332 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Згідно положень пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Враховуючи викладене, та в зв`язку з невиконанням вимог ухвали про залишення касаційної скарги без руху, касаційна скарга підлягає поверненню.

Відповідно до вищенаведеного, керуючись статтями 169, 330, 332, 355, 359 КАС України,

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Київської митниці на рішення Київського окружного адміністративного суду від 20.05.2025 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 11.06.2026 у справі №640/20250/22 повернути особі, яка її подала.

Роз`яснити, що повернення касаційної скарги не позбавляє права повторного звернення до суду касаційної інстанції в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не може бути оскаржена.

Судді І.А. Васильєва

О.О. Шишов М.М. Яковенко

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
11.11.2026 Ухвала № 141415528 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
11.11.2026 Ухвала № 141415524 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
28.09.2026 Ухвала № 140170975 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
11.06.2026 Постанова № 137360947 Шостий апеляційний адміністративний суд
16.12.2025 Ухвала № 132703612 без тексту Шостий апеляційний адміністративний суд
16.12.2025 Ухвала № 132703611 без тексту Шостий апеляційний адміністративний суд
01.07.2025 Ухвала № 128546174 без тексту Шостий апеляційний адміністративний суд
19.06.2025 Ухвала № 128260632 без тексту Шостий апеляційний адміністративний суд
20.05.2025 Рішення № 127512554 без тексту Київський окружний адміністративний суд
16.05.2023 Ухвала № 111496899 без тексту Київський окружний адміністративний суд
23.11.2022 Ухвала № 107513556 без тексту Окружний адміністративний суд міста Києва