Справа № 420/29573/26
УХВАЛА
09 листопада 2026 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Басова Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі позивач) до Військової частини НОМЕР_1 (далі відповідач) про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, в якому позивач просив суд:
- визнати протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 щодо відсутності відповіді на рапорт ОСОБА_1 від 23 червня 2026 року, а саме про прийняття рішення щодо: Прийняття і реєстрації рапорту згідно статуту внутрішньої служби в журналі рапортів; не надавання наказів, оскільки на сьогодні наявна неспроможність їх виконувати за станом здоров`я до проведення переогляду (переобстеження) ВЛК, визначення лікування і встановлення реального рівня придатності, надання направлення в ВЛК - комісію згідно вимог Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затверджене наказом Міністерства оборони України від 14 серпня 2008 року №402 для або переобстеження, або визначення лікування і встановлення реального рівня придатності до в/с, надання інформації (в межах компетенції від в/ч НОМЕР_1 ) стосовно наявності або відсутності службових розслідувань, наказів тощо, щодо наявності в мене правопорушень; не рахування моїх вимушених дій як кримінальне правопорушення за ст. 402, 407 КК України;
- зобов`язати військову частину НОМЕР_1 розглянути по суті рапорт ОСОБА_1 від 23 червня 2026 року, направити на обстеження ВЛК і надати рішення щодо: Прийняття і реєстрації рапорту згідно статуту внутрішньої служби в журналі рапортів; не надавання наказів оскільки на сьогодні наявна неспроможність їх виконувати за станом здоров`я до проведення переогляду (переобстеження) ВЛК, визначення лікування і встановлення реального рівня придатності, надання направлення в ВЛК - комісію згідно вимог Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затверджене наказом Міністерства оборони України від 14 серпня 2008 року №402 для або переобстеження, або визначення лікування і встановлення реального рівня придатності до в/с, надання інформації (в межах компетенції від в/ч НОМЕР_1 ) стосовно наявності або відсутності службових розслідувань,, наказів тощо, щодо наявності в мене правопорушень; не рахування моїх вимушених дій як кримінальне правопорушення за ст. 402, 407 КК України, про що надати письмову відповідь, направлення або довідку з підтвердженням зазначених питань.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 25.09.2026 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху. Встановлено строк для усунення недоліків протягом десяти календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання до суду належним чином оформленого уточненого адміністративного позову, який має повністю узгоджуватись з вимогами статті 160 КАС України.
09.10.2026 від позивача надійшла заява про усунення недоліків та долучено до матеріалів справи уточнений адміністративний позов, в якому просив:
- визнати протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 щодо відсутності відповіді на рапорт ОСОБА_1 від 23 червня 2026 року;
- зобов`язати військову частину НОМЕР_1 розглянути по суті рапорт ОСОБА_1 від 23 червня 2026 року, і надати письмову відповідь, направлення або довідку з підтвердженням зазначених питань.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 13.10.2026 продовжено ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви. Встановлено 10-денний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання суду заяви про поновлення строку звернення до суду із зазначенням обставин, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов`язані з дійними істотними перешкодами та труднощами для своєчасного звернення до суду та підтверджені належними доказами поважності причин пропуску строку звернення з позовом, починаючи з 11.08.2026 до дня подачі позову до суду.
Вищевказану ухвалу суду доставлено позивачу засобами поштового зв`язку «Укрпошта» 17.10.2026, у такому випадку відлік строку для усунення недоліків розпочинається з 18.10.2026.
Останнім днем для усунення недоліків є 27.10.2026.
Однак, станом на 09.11.2026 позивачем не надано суду доказів, які б свідчили про виконання вимог ухвали суду від 13.10.2026 та, таким чином, недоліки позовної заяви не усунуто.
Згідно пунктів 1 та 9 частини четвертої статті 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк; у випадках, передбачених частиною другою статті 123 цього Кодексу.
За приписами частин першої- другої статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Згідно частини п`ятої статті 169 КАС України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Оскільки позивач не усунув в повному обсязі недоліки позовної заяви та не надав заяви про поновлення строку звернення до суду у встановлений судом строк, тому позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Керуючись ст.ст. 123, 169, 248, 256, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії повернути позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Н.М. Басова