ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 [телефон приховано] inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження
"15" липня 2026 р. Справа№ 920/1061/23(920/355/26)
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Доманської М.Л.
суддів: Козир Т.П.
Крижного О.М.
перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1
на рішення Господарського суду Сумської області від 27.05.2026
у справі №920/1061/23(920/355/26) (суддя Яковенко В.В.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт"
до ОСОБА_1
про стягнення 52362,81 грн.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Сумської області від 27.05.2026 у справі №920/1061/23 (920/355/26) позов задоволено повністю; стягнуто з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт" 52362,81 грн. заборгованості за послугу з постачання теплової енергії та абонентського обслуговування за період з 01.11.2021 до 31.01.2026, 2662,40 грн. судового збору та 146 грн. витрат на направлення поштової кореспонденції.
Не погоджуючись з вищезазначеними рішенням першої інстанції, ОСОБА_1 звернулася безпосередньо до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить поновити строк на подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду Сумської області від 27.05.2026 у справі №920/1061/23 (9200/355/26); скасувати рішення Господарського суду Сумської області від 27.05.2026 у справі №920/1061/23 (9200/355/26) і прийняти постанову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі; прийняти та долучити до матеріалів справи №920/1061/23 (920/355/26) додаткові докази, додані до апеляційної скарги, а саме: копію акта обстеження від 04.02.2025, затвердженого директором КП ПВО «Енергія» Притико В.А.; копії фотографій квартири АДРЕСА_1 , у кількості 3 шт.; копію технічного паспорту на квартиру АДРЕСА_1 .
Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.06.2026 апеляційну скаргу передано колегії суддів у складі: головуючий суддя: Доманська М.Л.; судді: Козир Т.П.; Крижний О.М.
10.07.2026 до Північного апеляційного господарського суду надійшли матеріали справи №920/1061/23 (920/355/26) в 1-му томі.
Заслухавши доповідь судді-доповідача щодо викладеного в апеляційній скарзі клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження вказаної ухвали, колегія суддів визнала подані матеріали достатніми для задоволення цього клопотання, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 статті 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або у розгляді справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
За ч. 2 статті 256 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду, ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу (ч.3 статті 256 Господарського процесуального кодексу України).
Як вбачається з тексту апеляційної скарги, скаржник просить поновити йому строк на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Сумської області від 27.05.2026, повний текст якого складений 27.05.2026.
В даному випадку двадцятиденний строк на апеляційне оскарження, передбачений ч. 1 статті 256 ГПК України, закінчився 16.06.2026.
Апелянт в апеляційній скарзі зазначає, що повний текст оскаржуваної рішення ним було отримано поштою 02.06.2026.
Таким чином 20-ти денний строк, передбачений частиною 2 статті 256 Господарського процесуального кодексу України, спливає 22.06.2026, тоді як скаржник звернувся з даною апеляційною скаргою до суду 22.06.2026 через систему «Електронний суд». Тобто скаржник має право на поновлення строку на апеляційне оскарження відповідно до частини 2 статті 256 Господарського процесуального кодексу України.
Дослідивши матеріали скарги, колегія суддів вважає, що відповідна апеляційна скарга відповідає вимогам статті 258 Господарського процесуального кодексу України, підстав для її повернення та відмови у відкритті апеляційного провадження не встановлено.
Відповідно до вимог статті 262 Господарського процесуального кодексу України судова колегія визначилась щодо можливості відкриття апеляційного провадження у справі.
Керуючись ст.232-235, 254, 256, 258, 268 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання ОСОБА_1 на рішення Господарського суду Сумської області від 27.05.2026 у справі №920/1061/23(920/355/26) задовольнити.
2. Поновити строк ОСОБА_1 на рішення Господарського суду Сумської області від 27.05.2026 у справі №920/1061/23(920/355/26).
3. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Господарського суду Сумської області від 27.05.2026 у справі №920/1061/23(920/355/26).
4. Розгляд апеляційної скарги призначити на 09.09.2026 о 12 год. 30 хв., який відбудеться в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1-А, (1 поверх, зал судових засідань № 1).
5. Запропонувати учасникам справи у відповідності до статті 263 Господарського процесуального кодексу України надати відзиви на апеляційну скаргу із доказами надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи протягом десяти днів, з дня отримання даної ухвали, але не пізніше 28.07.2026.
6. Встановити учасникам справи строк для подачі всіх заяв, клопотань, пояснень в письмовій формі із доказами надсилання (надання) копій цих документів іншим учасникам справи протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали, але не пізніше 03.08.2026.
7. Попередити учасників справи, що заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, встановлених нормами ГПК України та судом, залишаються без розгляду у відповідності до ч. 2 статті 207 ГПК України.
8. Довести до відома учасників провадження, що нез`явлення їх представників у судове засідання не є перешкодою розгляду скарги.
9. Звернути увагу учасників справи на можливість розгляду скарги за відсутності їх представників за наявними у справі матеріалами у разі подання відповідного клопотання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя М.Л. Доманська
Судді Т.П. Козир
О.М. Крижний