ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 [телефон приховано] inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження
"12" серпня 2026 р. Справа№ 920/1061/23(920/474/26)
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Остапенка О.М.
суддів: Ходаківської І.П.
Станіка С.Р.
розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Господарського суду Сумської області від 15.06.2026 року
у справі №920/1061/23(920/474/26) (суддя: Яковенко В.В.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт"
до 1. ОСОБА_1
2. ОСОБА_2
про стягнення 9 841,87 грн.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Сумської області від 15.06.2026 року у справі №920/1061/23(920/474/26) позов задоволено повністю, присуджено до стягнення солідарно з ОСОБА_1 і ОСОБА_2 на користь ТОВ "ШП "Харківенергоремонт" 9841,87 грн. заборгованості за послугу з постачання теплової енергії та абонентського обслуговування за період з 01.11.2021 до 30.04.2025, присуджено до стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ "ШП "Харківенергоремонт" 1331,20 грн. судового збору та 130,00 грн. витрат на направлення поштової кореспонденції, присуджено до стягнення з ОСОБА_2 на користь ТОВ "ШП "Харківенергоремонт" 1331,20 грн. судового збору та 130,00 грн. витрат на направлення поштової кореспонденції.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням місцевого господарського суду, ОСОБА_1 звернулась до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Сумської області від 15.06.2026 року у справі №920/1061/23(920/474/26) та ухвалити нове, яким відмовити ТОВ "ШП "Харківенергоремонт" у задоволенні позову, а також стягнути з ТОВ "ШП "Харківенергоремонт" на користь ОСОБА_3 витрати на професійну правничу допомогу в апеляційній інстанції у розмірі 10000 грн.
Крім того, в апеляційній скарзі заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, клопотання про витребування у ТОВ "ШП "Харківенергоремонт" доказів, зазначених у розділі 9 апеляційної скарги, про прийняття і дослідження додаткових доказів, доданих скаржником до апеляційної скарги,
Витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.07.2026 апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя Остапенко О.М., судді: Сотніков С.В., Отрюх Б.В.
Ухвалою суду від 13.07.2026 року відкладено вирішення питання про відкриття чи відмову у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Господарського суду Сумської області від 15.06.2026 у справі №920/1061/23(920/474/26), повернення даної апеляційної скарги або залишення її без руху до надходження матеріалів справи до Північного апеляційного господарського суду та витребувано у Господарського суду Сумської області матеріали справи №920/1061/23 (920/474/26).
20.07.2026 року супровідним листом Господарського суду Сумської області №920/1061/23(920/474/26)/211 від 16.07.2026 витребувані матеріали даної справи надійшли до Північного апеляційного господарського суду.
Слід зазначити, що головуючий суддя Остапенко О.М. з 20.07.2026 по 02.08.2026 та 10.08.2026 перебував у відпустці.
У зв`язку з перебуванням судді Отрюха Б.В. з 27.07.2026 по 28.08.2026 та судді Сотнікова С.В. з 03.08.2026 по 28.08.2026 у відпустці витягом з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.08.2026 року для розгляду справи №920/1061/23(920/474/24) сформовано колегію суддів у складі: головуючий суддя Остапенко О.М., судді: Станік С.Р., Ходаківська І.П.
Розглянувши клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, суд вважає його таким, що підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Згідно ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст оскаржуваного рішення складено 15.06.2026 року, відтак останнім днем подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду Сумської області від 15.06.2026 року, з урахуванням вихідних днів, є 06.07.2026.
При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 256 ГПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зокрема, рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Так, з матеріалів справи вбачається, що згідно списку розсилки №2569 оскаржуване рішення суду першої інстанції від 15.06.206 року було надіслано ОСОБА_1 16.06.2026 та відповідно до зворотнього поштового відправлення (штриховий код поштового відправлення R068112759410) було вручено особисто скаржнику 18.06.2026, як наслідок останнім днем для подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду Сумської області від 15.06.2026, з огляду на приписи ч. 2 ст. 256 ГПК України, є 08.07.2026 року.
Оскільки скаржник з апеляційною скаргою звернувся 08.07.2026 року через систему "Електронний суд", тобто в межах передбаченого ч.2 ст. 256 ГПК України строку, то, в силу положень наведеної статті, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, оскільки пропуск строку викликаний поважною причиною.
Подана апеляційна скарга відповідає вимогам статті 258 ГПК України, підстав для залишення її без руху, повернення та відмови у відкритті апеляційного провадження не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, апеляційний суд приходить до висновку про наявність підстав для відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду. Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали до суду не надійшло.
Керуючись статями 234, 256, 262, 263, 267, 268 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд,
УХВАЛИВ:
1.Поновити ОСОБА_1 строк для подання апеляційної скарги.
2.Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Господарського суду Сумської області від 15.06.2026 року у справі №920/1061/23(920/474/26).
3.Розгляд справи №920/1061/23(920/474/26) призначити на 17.09.2026. Судове засідання відбудеться о 12 год. 00 хв. за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1, літера А, зал судових засідань № 3.
4.Встановити строк до 28.08.2026 року включно для подання відзиву на апеляційну скаргу та пояснень або заперечень на клопотання про витребування доказів, а також прийняття і дослідження додаткових доказів.
5.Викликати для участі в судовому засіданні повноважних представників учасників провадження у справі.
Головуючий суддя О.М. Остапенко
Судді І.П. Ходаківська
С.Р. Станік