Судові рішення

Ухвала № 140056735 у справі № 650/487/26 від 25.09.2026

Ухвала від 25.09.2026 у цивільній справі № 650/487/26 (категорія «Позики, кредиту, банківського вкладу»). Суд: Херсонський апеляційний суд, суддя Майданік В. В.

Справа№ 650/487/26
СудХерсонський апеляційний суд
СуддяМайданік В. В.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяПозики, кредиту, банківського вкладу
Дата ухвалення25.09.2026
Надійшло до реєстру25.09.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/140056735

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ХЕРСОНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Номер провадження: 22-ц/819/1303/26

Єдиний унікальний номер справи: 650/487/26

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

25 вересня 2026 року м. Херсон

Суддя судової палати з розгляду цивільних справ Херсонського апеляційного суду Майданік В.В., розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Великоолександрівського районного суду Херсонської області від 07 серпня 2026 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ФАКТОРИНГ ПАРТНЕРС" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

В С Т А Н О В И В :

Рішенням Великоолександрівського районного суду Херсонської області від 07 серпня 2026 року позов був задоволений, суд вирішив:

--- стягнути з ОСОБА_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ФАКТОРИНГ ПАРТНЕРС" суму заборгованості за кредитним договором № 3392104 від 24.12.2020 р. у розмірі 45 780,00 грн;

--- стягнути з ОСОБА_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ФАКТОРИНГ ПАРТНЕРС" 2 662,40 грн судового збору та 16 000,00 грн витрат на правову допомогу.

На вказане рішення відповідач подав 18.09.2026 року через Укрпошту апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати й ухвалити нове, яким відмовити позивачу у задоволені позовних вимог у недоведеній частині, а у разі встановлення наявності підстав для стягнення заборгованості - зменшити її розмір до суми фактичного підтвердженої належними доказами і правильним розрахунком.

Відповідно до положень ст.354 ЦПК України: апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів, а на ухвалу суду - протягом 15 днів з дня його (її) проголошення (абз.1 ч.1); якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. (абз.2 ч.1); учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду (ч.2); строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст.358 цього Кодексу (ч.3).

За положеннями ст.357 ЦПК України: апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст.354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом 10 днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку (ч.3); якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому ст.358 цього Кодексу (ч.4).

Відповідно до ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

Як вбачається з матеріалів, розгляд справи (вирішення питання) відбувся з повідомлення учасників справи, 07.08.2026 року за відсутності учасників справи було ухвалено оскаржуване судове рішення. А тому, згідно з ч.1 ст.354 ЦПК України, строк на апеляційне оскарження рішення обчислюється з дня складення повного судового рішення, тобто з 07.08.2026 року. Відтак, останнім днем подачі скарги є понеділок, 07 вересня 2026 року.

В апеляційній скарзі вказується, що повний текст оскаржуваного рішення отримано 18 серпня 2026 року, проте на підтвердження цього жодних доказів не надано.

Отже, останнім днем подачі скарги понеділок, 07 вересня 2026 року. Однак скарга подана 18.09.2026 року через Укрпошту і при цьому скаржник не порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення, не наводить поважні причини пропуску строку (наприклад те, що апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня вручення повного рішення суду).

При цьому слід врахувати, що з огляду на конструкцію ст.354 ЦПК України строк подання скарги в будь-якому випадку є пропущений, але він може бути поновлений за клопотанням скаржника, якщо судове рішення не було вручено учаснику в день його проголошення або складення.

Також, апеляційна скарга не відповідає вимогам п.3 ч.4 ст.356 ЦПК України, а саме не в повному обсязі сплачено судовий збір, а саме замість сплати 3 993,60 грн судового збору (150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, тобто 2 662,40 грн х 150 відсотків) скаржником сплачено судовий збір в розмірі 1 996,80 грн. Тобто, недоплата становить 1 996,80 грн (3 993,60 грн - 1 996,80 грн).

Відповідно до ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до ч.6 ст.14 ЦПК України зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення ст.185 ЦПК України.

Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, вказана обставина (несплата судового збору в розмірі 1 996,80 грн) згідно ст.ст.185, 356 і 357 ЦПК України є підставою для залишення апеляційної скарги без руху та надання скаржнику строку для усунення вказаного недоліку.

Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях:

Отримувач коштів ГУК у Херсон обл/Херсон р-н/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37959517

Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)

Рахунок отримувача [рахунок приховано]

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу 101 __________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від ______ (Дата оскаржуваного рішення) по справі _________ (Номер справи), Херсонський апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа)

При заповненні платіжного документа у графі "Код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.

Керуючись ст.ст.185, 356 і 357 ЦПК України,

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Великоолександрівського районного суду Херсонської області від 07 серпня 2026 року залишити без руху.

Надати скаржнику строк в 10 днів з дня вручення цієї ухвали для подання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали та документу на підтвердження сплати судового збору в розмірі 1 996,80 грн, з посиланням на номер справи: 22 ц/819/1303/26.

Роз`яснити скаржнику, що в разі невиконання вимоги про подання документу на підтвердження сплати судового збору у встановленому розмірі та строк апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повернута.

Роз`яснити скаржнику, що в разі невиконання вимоги про подання заяви про поновлення строку у встановлений строк, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Майданік

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
10.11.2026 Постанова № 141339679 Херсонський апеляційний суд
05.10.2026 Ухвала № 140304302 Херсонський апеляційний суд
29.09.2026 Ухвала № 140140559 Херсонський апеляційний суд
28.09.2026 Ухвала № 140096757 Херсонський апеляційний суд
07.08.2026 Рішення № 139138695 Великоолександрівський районний суд Херсонської області
28.01.2026 Ухвала № 133619960 без тексту Великоолександрівський районний суд Херсонської області