Судові рішення

Ухвала № 140304310 у справі № 650/7407/25 від 05.10.2026

Ухвала від 05.10.2026 у цивільній справі № 650/7407/25 (категорія «Позики, кредиту, банківського вкладу»). Суд: Херсонський апеляційний суд, суддя Воронцова Л. П.

Справа№ 650/7407/25
СудХерсонський апеляційний суд
СуддяВоронцова Л. П.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяПозики, кредиту, банківського вкладу
Дата ухвалення05.10.2026
Надійшло до реєстру05.10.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/140304310

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ХЕРСОНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Номер провадження: 22-ц/819/1324/26

Єдиний унікальний номер справи: 650/7407/25

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

05 жовтня 2026 року м. Херсон

Херсонський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Воронцової Л.П., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою адвоката Токаленко Валентини Михайлівни, поданою від імені ОСОБА_1 , на рішення Великоолександрівського районного суду Херсонської області від 31 серпня 2026 року в цивільній справі за позовом Кредитної Спілки "СуперКредит" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

31 серпня 2026 року Великоолександрівський районний суд Херсонської області ухвалив у зазначеній справі рішення, на яке 01 жовтня 2026 року адвокат Токаленко В.М. від імені ОСОБА_1 через підсистему "Електронний суд" подала апеляційну скаргу, яка зареєстрована судом апеляційної інстанції 02 жовтня 2026 року.

Перевіривши матеріали скарги, вважаю, що вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, з таких підстав.

Відповідно до частини 3, пункту 1 частини 4 статті 356 ЦПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи. До апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.

Згідно з частиною 4 статті 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів: 1) довіреністю; 2) ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"; 3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу".

З матеріалів апеляційної скарги вбачається, що її подано та підписано адвокатом Токаленко В.М. в інтересах ОСОБА_1 , однак до скарги не додано документа, що посвідчує повноваження представника Токаленко В.М. в суді апеляційної інстанції.

Таким чином, скаржнику необхідно додати до апеляційної скарги документи (доручення та/або ордер) на представництво інтересів ОСОБА_1 в суді апеляційної інстанції (Херсонському апеляційному суді).

Крім того, відповідно до статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині 2 статті 358 цього Кодексу.

Вбачається, що оскаржуване рішення суду ухвалено 31 серпня 2026 року, в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення, дата складення повного судового рішення не зазначена, тому останнім днем строку на апеляційне оскарження рішення суду є 30 вересня 2026 року. Адвокат Токаленко В.М. подала апеляційну скаргу від імені ОСОБА_1 01 жовтня 2026 року, тобто з пропуском установленого ЦПК України строку на апеляційне оскарження, при цьому питання про поновлення цього строку не порушила.

Таким чином, скаржнику необхідно надати апеляційному суду вмотивоване клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження з посиланням на поважність причин пропуску строку та наданням доказів на підтвердження вказаних обставин.

Крім того, відповідно до пункту 3 частини 4 статті 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з підп. 6 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання апеляційної скарги становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

З матеріалів справи вбачається, що оскаржуване рішення ухвалено судом за результатом розгляду позовної заяви майнового характеру, що подана до суду юридичною особою у грудні 2025 року з ціною позову 221 717 грн 30 коп.

Згідно з підп. 1 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2025 року становить 3028 гривень.

Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Оскільки апеляційна скарга подана в електронній формі через підсистему "Електронний суд", апелянту необхідно сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги в розмірі 3 990 грн 91 коп. (221 717 грн 30 коп. х 1,5% х 150% х 0,8), або надати документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Наведені обставини відповідно до статей 185, 357 ЦПК України є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.

Керуючись статтями 185, 356, 357 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу адвоката Токаленко Валентини Михайлівни, подану від імені ОСОБА_1 , на рішення Великоолександрівського районного суду Херсонської області від 31 серпня 2026 року залишити без руху.

Надати скаржнику строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для надання документів на представництво інтересів ОСОБА_1 в суді апеляційної інстанції, вмотивованого клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду та доказів сплати судового збору в розмірі 3 990 грн 91 коп. за платіжними реквізитами Херсонського апеляційного суду ("Отримувач коштів: ГУК у Херсон обл/Херсон р-н/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37959517; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: [рахунок приховано]; код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: *;101), або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону України "Про судовий збір".

Відповідні документи необхідно подати до Херсонського апеляційного суду за адресою: м. Херсон, вул. 295 Херсонської стрілецької дивізії, №1-а чи через систему "Електронний суд", з посиланням на номер провадження 22-ц/819/1324/26.

Роз`яснити, що невиконання вимог ухвали суду є підставою для визнання апеляційної скарги неподаною та її повернення.

Витребувати з Великоолександрівського районного суду Херсонської області цивільну справу № 650/7407/25 за позовом Кредитної Спілки "СуперКредит" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Матеріали цивільної справи необхідно направити в строк протягом 2 днів з моменту отримання цієї ухвали на адресу Херсонського апеляційного суду, з посиланням на номер провадження 22-ц/819/1324/26, судді Воронцовій Л.П.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Суддя Л.П. Воронцова

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
10.11.2026 Постанова № 141382596 Херсонський апеляційний суд
10.11.2026 Постанова № 141382595 Херсонський апеляційний суд
09.11.2026 Ухвала № 141296375 без тексту Херсонський апеляційний суд
30.10.2026 Ухвала № 141062761 без тексту Херсонський апеляційний суд
27.10.2026 Ухвала № 140955038 без тексту Херсонський апеляційний суд
15.10.2026 Ухвала № 140608934 Херсонський апеляційний суд
12.10.2026 Ухвала № 140493310 Херсонський апеляційний суд
31.08.2026 Рішення № 139542446 Великоолександрівський районний суд Херсонської області
31.08.2026 Рішення № 139370418 Великоолександрівський районний суд Херсонської області
12.12.2025 Ухвала № 132541044 без тексту Великоолександрівський районний суд Херсонської області