Судові рішення

Ухвала № 140608934 у справі № 650/7407/25 від 15.10.2026

Ухвала від 15.10.2026 у цивільній справі № 650/7407/25 (категорія «Позики, кредиту, банківського вкладу»). Суд: Херсонський апеляційний суд, суддя Воронцова Л. П.

Справа№ 650/7407/25
СудХерсонський апеляційний суд
СуддяВоронцова Л. П.
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваЦивільне
КатегоріяПозики, кредиту, банківського вкладу
Дата ухвалення15.10.2026
Надійшло до реєстру15.10.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/140608934

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ХЕРСОНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Номер провадження: 22-ц/819/1324/26

Єдиний унікальний номер справи: 650/7407/25

У Х В А Л А

про поновлення строку на апеляційне оскарження,

відкриття апеляційного провадження

15 жовтня 2026 року м. Херсон

Херсонський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючої Воронцової Л.П.,

суддів: Майданіка В.В.,

Радченка С.В.,

вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою адвоката Токаленко Валентини Михайлівни, поданою від імені ОСОБА_1 , на рішення Великоолександрівського районного суду Херсонської області від 31 серпня 2026 року в цивільній справі за позовом Кредитної Спілки "СуперКредит" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

31 серпня 2026 року Великоолександрівський районний суд Херсонської області ухвалив у зазначеній справі рішення, на яке 01 жовтня 2026 року адвокат Токаленко В.М. від імені ОСОБА_1 через підсистему "Електронний суд" подала апеляційну скаргу, яка зареєстрована судом апеляційної інстанції 02 жовтня 2026 року.

Ухвалою Херсонського апеляційного суду від 05 жовтня 2026 року апеляційну скаргу залишено без руху та надано скаржнику строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для надання документів на представництво інтересів ОСОБА_1 в суді апеляційної інстанції, вмотивованого клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду та доказів сплати судового збору.

12 жовтня 2026 року від адвоката Токаленко В.М. до суду апеляційної інстанції надійшла заява із квитанцією про сплату судового збору.

Ухвалою Херсонського апеляційного суду від 12 жовтня 2026 року продовжено адвокату Токаленко В.М., яка діє від імені ОСОБА_1 , строк для усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених в ухвалі Херсонського апеляційного суду від 05 жовтня 2026 року, а саме для надання документів на представництво інтересів ОСОБА_1 в суді апеляційної інстанції та вмотивованого клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду до десяти днів з дня отримання цієї ухвали.

15 жовтня 2026 року від адвоката Токаленко В.М., яка діє від імені ОСОБА_1 , надійшла заява із ордером на надання правничої (правової) допомоги ОСОБА_1 в Херсонському апеляційному суді та клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду.

В обґрунтування поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження скаржник зазначив, що повне судове рішення від 31 серпня 2026 року отримано 08 вересня 2026 року, тому апеляційну скаргу подано в тридцятиденний строк з дня його вручення .

Щодо заявленого клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, суд дійшов такого висновку.

Відповідно до частини першої, пункту першого частини другої статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Вбачається, що оскаржуване рішення суду ухвалено 31 серпня 2026 року, в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення, дата складення повного судового рішення не зазначена, тому останнім днем строку на апеляційне оскарження рішення суду є 30 вересня 2026 року, апеляційну скаргу подано 01 жовтня 2026 року.

Представник скаржника ОСОБА_1 - адвокат Токаленко В.М. отримала повне судове рішення суду 08 вересня 2026 року в електронному кабінеті, що підтверджується карткою руху документа, відтак апеляційну скаргу подано протягом тридцяти днів з дня вручення повного судового рішення.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для поновлення пропущеного строку апеляційного оскарження відповідно до частини другої статті 354 ЦПК України.

Форма і зміст апеляційної скарги відповідає вимогам, встановленим ст. 356 ЦПК України, підстав для повернення скарги особі, що її подала не вбачається, перешкод для відкриття апеляційного провадження у справі немає.

Керуючись ст. 354, 359 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Поновити адвокату Токаленко Валентині Михайлівні, яка діє від імені ОСОБА_1 , строк на апеляційне оскарження рішення Великоолександрівського районного суду Херсонської області від 31 серпня 2026 року.

Відкрити апеляційне провадження у даній справі.

Учасникам справи надіслати копію ухвали про відкриття апеляційного провадження.

Для реалізації учасниками справи права на подання до суду апеляційної інстанції відзиву на апеляційну скаргу роз`яснити право подати відзив на апеляційну скаргу, який за своїм змістом має відповідати вимогам, встановленим ч. 2 ст. 360 ЦПК України, протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, додавши до відзиву докази надсилання його копій іншим учасникам справи.

Відзив на апеляційну скаргу може бути поданий учасниками справи у строк, визначений ухвалою, направивши його за адресою: вул. 295 Херсонської стрілецької дивізії, 1-а, 73000, або через підсистему "Електронний суд", з посиланням на номер провадження 22-ц/819/1324/26.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий Л.П. Воронцова

Судді: В.В. Майданік

С.В. Радченко

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
10.11.2026 Постанова № 141382596 Херсонський апеляційний суд
10.11.2026 Постанова № 141382595 Херсонський апеляційний суд
09.11.2026 Ухвала № 141296375 без тексту Херсонський апеляційний суд
30.10.2026 Ухвала № 141062761 без тексту Херсонський апеляційний суд
27.10.2026 Ухвала № 140955038 без тексту Херсонський апеляційний суд
12.10.2026 Ухвала № 140493310 Херсонський апеляційний суд
05.10.2026 Ухвала № 140304310 Херсонський апеляційний суд
31.08.2026 Рішення № 139542446 Великоолександрівський районний суд Херсонської області
31.08.2026 Рішення № 139370418 Великоолександрівський районний суд Херсонської області
12.12.2025 Ухвала № 132541044 без тексту Великоолександрівський районний суд Херсонської області