Судові рішення

Ухвала № 141388600 у справі № 926/767-б/15 від 10.11.2026

Ухвала від 10.11.2026 у господарській справі № 926/767-б/15 (категорія «Банкрутство юридичної особи»). Суд: Західний апеляційний господарський суд, суддя Трускавецький Василь Петрович.

Справа№ 926/767-б/15
СудЗахідний апеляційний господарський суд
СуддяТрускавецький Василь Петрович
Форма рішенняУхвала
Форма судочинстваГосподарське
КатегоріяБанкрутство юридичної особи
Дата ухвалення10.11.2026
Надійшло до реєстру11.11.2026
Оригіналreyestr.court.gov.ua/Review/141388600

Лист, коли відкриється Pro

Моніторинг, сповіщення і вивантаження на всіх сайтах мережі Initask. Залиште пошту, і ми напишемо в день запуску.

Менеджер допоможе з першим запуском.

Текст рішення

ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

УХВАЛА

10 листопада 2026 року м. Львів Справа № 926/767-б/15

Західний апеляційний господарський суд у складі колегії:

головуючого судді Трускавецького В. П.,

суддів Бойко С. М.,

Орищин Г. В.,

розглянувши матеріали апеляційної скарги: уповноваженої особи засновників Приватної фірми «Інтервал» ОСОБА_1 (вх. № 01-05/3120/26 від 18.09.2026)

на ухвалу Господарського суду Чернівецької області від 20.03.2026 (суддя Ковальчук Т. І., повну ухвалу складено 20.03.2026), постановлену за результатами розгляду клопотання ліквідатора Гусара Івана Олексійовича від 25.02.2026 про надання згоди на продаж майна

у справі № 926/767-б/15

про банкрутство: Приватної фірми «Інтервал»,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 20.03.2026 у справі № 926/767-б/15 відмовлено у задоволенні клопотання ліквідатора ПП «Інтервал» Гусара І. О. від 25.02.2026 про надання згоди на продаж майна ПФ «Інтервал».

18 вересня 2026 року до Західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 , у якій скаржник просить суд:

- поновити строк на подання апеляційної скарги;

- скасувати ухвалу Господарського суду Чернівецької області від 20.03.2026 у справі № 926/767-б/15;

- постановити нову ухвалу, якою направити клопотання про надання згоди на продаж майна ПФ «Інтервал» для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.09.2026 справу розподілено для розгляду колегії суддів Західного апеляційного господарського суду у складі: Трускавецький В. П. - головуючий суддя, судді - Орищин Г. В. та Бойко С. М.

Ухвалою Західного апеляційного господарського суду від 23.09.2026 відкладено розгляд питання про поновлення строку, відкриття чи залишення без руху апеляційної скарги уповноваженої особи засновників ПФ «Інтервал» ОСОБА_1 (вх. № 01-05/3120/26 від 18.09.2026) на ухвалу Господарського суду Чернівецької області від 20.03.2026 у справі № 926/767-б/15 про банкрутство ПФ «Інтервал» до надходження до суду апеляційної інстанції матеріалів справи; витребувано в Господарського суду Чернівецької області матеріали оскарження ухвали Господарського суду Чернівецької області від 20.03.2026 у справі № 926/767-б/15 про банкрутство ПФ «Інтервал», в тому числі, за наявності, докази надіслання такої ухвали ОСОБА_1 та докази її отримання останнім.

01 жовтня 2026 року до Західного апеляційного господарського суду надійшли витребувані матеріали.

Ухвалою суду від 06.10.2026 апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без руху, надано скаржнику строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.

Вказана ухвала вручена скаржнику 26.10.2026, що підтверджується відповідним повідомленням, яке міститься в матеріалах справи.

02 листопада 2026 року скаржник засобами поштового зв`язку скерував до суду клопотання про усунення недоліків апеляційної скарги. Таке клопотання надійшло до суду 05.11.2026.

Крім того, до суду від скаржника надійшли заява скаржника про відшкодування витрат на подання апеляційної скарги та клопотання про витребування в ліквідатора актуального реєстру вимог кредиторів ПФ «Інтервал».

Щодо клопотання скаржника про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду Чернівецької області від 20.03.2026 у справі № 926/767-б/15, суд зазначає таке.

Скаржник, у відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 256 ГПК України, реалізовує своє право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження та вказує, що оскаржувану ухвалу наручно отримав 10.09.2026. Так, дану апеляційну скаргу подано 15.09.2026, тобто протягом десяти днів з дня вручення йому оскаржуваної ухвали.

За загальним правилом, передбаченим ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Разом з тим, згідно з п. 2 ч. 2 ст. 256 ГПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Судом встановлено, оскаржувана ухвала у справі № 926/767-б/15 постановлена у судовому засіданні 20.03.2026 за участю адвоката ПФ «Інтервал» Лозовського В. М., інші учасники справи в засідання не з`явились. Повний текст ухвали складено 20.03.2026.

З матеріалів справи № 926/767-б/15, що надійшли до апеляційного суду з місцевого господарського суду не вбачається доказів надіслання оскаржуваної ухвали ОСОБА_1 .

Водночас, самим скаржником до апеляційної скарги долучено копію його клопотання, поданого до Господарського суду Чернівецької області (вх. № 4308 від 08.09.2026), на якому ним здійснено надпис про отримання копії оскаржуваної ухвали 10.09.2026.

За відсутності інших доказів вручення скаржнику копії оскаржуваної ухвали, суд вважає, що така вручена 10.09.2026, тому останнім днем строку на її апеляційне оскарження було 21.09.2026.

Ураховуючи те, що апеляційну скаргу скеровано до суду засобами поштового зв`язку 15.09.2026, колегія суддів вважає клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Беручи до уваги, що скаржник звільнений від сплати судового збору на підставі п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», як особа з інвалідністю II групи, установивши, що апеляційна скарга відповідає вимогам статті 258 ГПК України, за відсутності заперечень учасників справи проти відкриття апеляційного провадження в порядку ч. 2 ст. 262 ГПК України, суд дійшов висновку відкрити апеляційне провадження з розгляду такої апеляційної скарги.

Перелік дій, які повинен вчинити суддя-доповідач у порядку підготовки справи до

апеляційного розгляду визначений статтею 267 ГПК України.

Після проведення підготовчих дій суддя-доповідач доповідає про них колегії суддів, яка вирішує питання про проведення додаткових підготовчих дій в разі необхідності та призначення справи до розгляду. Про дату, час та місце розгляду справи повідомляються учасники справи, якщо справа відповідно до цього Кодексу розглядається з їх повідомленням (стаття 268 ГПК України).

Беручи до уваги викладене, суд вважає необхідним призначити розгляд даної справи в судовому засіданні. При цьому суд вказує, що заявлені скаржником клопотання будуть розглянуті у такому засіданні.

Керуючись ст.ст. 232, 234, 235, 242, 254, 255, 256, 258, 259, 262 ГПК України, Західний апеляційний господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Поновити уповноваженій особі засновників Приватної фірми «Інтервал» ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду Чернівецької області від 20.03.2026 у справі № 926/767-б/15.

2. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою уповноваженої особи засновників Приватної фірми «Інтервал» ОСОБА_1 (вх. № 01-05/3120/26 від 18.09.2026) на ухвалу Господарського суду Чернівецької області від 20.03.2026 у справі № 926/767-б/15.

3. Встановити учасникам справи строк протягом 15 календарних днів з моменту отримання даної ухвали для надання відзиву на апеляційну скаргу. До відзиву додати докази надіслання його копії іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 42 ГПК України.

4. Призначити розгляд справи на 14.12.2026 об 11:00 год. Засідання відбудеться в приміщенні Західного апеляційного господарського суду (79010, місто Львів, вулиця Личаківська, 81, 1 поверх).

5. Явку учасників справи визнати необов?язковою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Веб-адреса судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень: https://reyestr.court.gov.ua/.

Головуючий суддя Трускавецький В. П.

Суддя Бойко С. М.

Суддя Орищин Г. В.

Інші рішення у справі

ДатаДокументСуд
10.11.2026 Ухвала № 141388599 Західний апеляційний господарський суд
19.10.2026 Ухвала № 140697607 Західний апеляційний господарський суд
06.10.2026 Ухвала № 140457100 Західний апеляційний господарський суд
23.09.2026 Ухвала № 139976603 Західний апеляційний господарський суд
16.09.2026 Постанова № 140144500 Західний апеляційний господарський суд
21.08.2026 Ухвала № 139174993 Західний апеляційний господарський суд
16.06.2026 Постанова № 137632434 Західний апеляційний господарський суд
02.06.2026 Ухвала № 137066298 Західний апеляційний господарський суд
18.05.2026 Ухвала № 136584412 без тексту Західний апеляційний господарський суд
24.04.2026 Ухвала № 135957801 без тексту Західний апеляційний господарський суд
06.02.2026 Ухвала № 133981410 без тексту Західний апеляційний господарський суд
05.02.2026 Постанова № 133904879 без тексту Західний апеляційний господарський суд
14.11.2025 Ухвала № 131817995 без тексту Західний апеляційний господарський суд
24.10.2025 Ухвала № 131354342 без тексту Західний апеляційний господарський суд
20.06.2025 Ухвала № 128344218 без тексту Західний апеляційний господарський суд
26.05.2025 Ухвала № 127601802 без тексту Західний апеляційний господарський суд
25.04.2025 Ухвала № 126865003 без тексту Західний апеляційний господарський суд
31.03.2025 Ухвала № 126221977 без тексту Західний апеляційний господарський суд
21.01.2025 Постанова № 124684910 без тексту Західний апеляційний господарський суд
21.01.2025 Постанова № 124624909 без тексту Західний апеляційний господарський суд